تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب سومین پیروزی برابر ترکیه در جام جهانی سال ۲۰۱۶ به دیدار فینال این رقابت ها راه یافت تا در فینال به مصاف روسیه برود.

به گزارش تبریزمن، دیدار تیم های ملی کشتی فرنگی ایران و ترکیه در دور مقدماتی جام جهانی از ساعت ۱۰:۳۰ امروز (جمعه) در سالن ورزشی شهید دستغیب آغاز شد که تیم ایران با نتیجه ۷ بر یک ترکیه را شکست داد.

تیم ملی ایران پیش از هم اوکرین و جمهوری آذربایجان را شکست داده بود.

تیم روسیه نیز با پیروزی برابر تیم های بلاروس، آلمان و قزاقستان به فینال مسابقات راه یافت.

دیدار فینال رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ که تکرار فینال جام جهانی سال ۲۰۱۳ تهران است ، ساعت ۱۷ امروز (جمعه) در سالن شهید دستغیب شیراز بین تیم های ایران و روسیه برگزار می شود.

همچنین تیم های ترکیه و قزاقستان نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

ایران – ترکیه
۵۹ کیلوگرم: مهرداد مردانی ۸ – شریف یاکوپ کلیچ صفر
۶۶ کیلوگرم: مهدی زیدوند ۱۰ – عبدالسامت گونال ۱
۷۱ کیلوگرم: عظیم گرمسیری ۵ – سلجوق جان ۱
۷۵ کیلوگرم: سعید عبد ولی ۸ – عثمان کوشه صفر
۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری ۴ – دوگان گوکتاس صفر
۸۵ کیلوگرم: حسین نوری ۳ – کانسو ایلدیم صفر
۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری ۲ – دوگان ایلماز ۴
۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجان زاده ۹ – علی نالی ارسلان صفر

جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۶ با حضور هشت تیم برتر جهان روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه در سالن شهید دستغیب شهر شیراز برگزار می شود.

در گروه یک تیم های روسیه، بلاروس، آلمان و قزاقستان و در گروه دو ایران، جمهوری آذربایجان، اوکراین و ترکیه حضور دارند.

جام جهانی کشتی فرنگی از سال ۱۹۸۰ آغاز شد و اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۱ طی ۱۲ دوره قهرمان بلامنازعه این مسابقات بود. پس از فروپاشی شوروی، تیم روسیه در سال های ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ شش بار قهرمان این مسابقات شد.

ایران نیز که در سال های ۱۹۹۷، ۲۰۰۵، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میزبانی این مسابقه ها را به عهده داشت و در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، و ۲۰۱۴ به ترتیب در شهرهای ایروان ارمنستان، مینسک بلاروس و سارانسک روسیه و تهران، عنوان قهرمانی جام جهانی کشتی فرنگی را کسب کرد و در سال های ۲۰۰۴ در تفلیس گرجستان و ۲۰۱۳ تهران هم نایب قهرمان این رقابت ها شد.

کشورمان همچنین در جام های جهانی کشتی فرنگی ۲۰۰۵ تهران، ۲۰۰۸ سمباتهی مجارستان و ۲۰۱۵ تهران سوم شد و در جام جهانی ۱۹۹۷ تهران هم عنوان چهارمی را کسب کرد.

تیم ایران در جام های جهانی ۱۹۹۰ کوتنبورگ سوئد و ۲۰۰۷ آنتالیا ترکیه هم عنوان پنجمی را به دست آورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :