نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید دغدغه رهبری در خصوص مسائل فرهنگی جامعه رفع شود، گفت: ایران ستیزی امروز در راس برنامه های دشمنان ایران اسلامی است.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز چهارشنبه در دیدار مسئولتن استان به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تدبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ با هدف سامان دهی وضع فرهنگی کشور در آن زمان نابسامان که بیشتر نهادهای فرهنگی از هم پاشیده بودند به وجود آمد.

وی افزود: هدف از تاسیس شورای هماهنگی، ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از موازی کاری بین دستگاه های مختلف در برگزاری و گرامیداشت مراسم ها و مناسبت های انقلابی،دینی و مذهبی کشور بوده است .

آیت الله مجتهد شبستری گفت: انتشار بیانیه ها، اطلاعیه ها، ایجاد وحدت رویه، سیاست گذاری، تجلیل از ایام الله ها و برگزاری و تدارک برنامه هایی که تداوم انقلاب را ایجاب می کند، توسط این شورا انجام می شود .

امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی و توجه به مسائل فرهنگی آذربایجان شرقی به عنوان استانی که معروف به دیانت و غیرت دینی است، اظهار کرد: نشریات محلی و کتاب های چاپ شده در استان باید بیشتر در راستای تقویت انقلاب، نظام، ولایت فقیه، رعایت شئونات اسلامی باشد.

آیت الله شبستری گفت: حفظ حریم اسلام و تبلیغ اسلام ناب، حفظ و حراست از خون شهدا وظیفه همگانی به خصوص نهادها و دستگاه های فرهنگی است .

وی اظهار کرد: ایران ستیزی در راس برنامه های دشمنان انقلاب و اسلام است و در زمان حاضر با تهاجم فرهنگی مبتذل غرب مواجه شده ایم که نهادهای فرهنگی به خصوص شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش عمده ای در مقابله با این تهاجم را برعهده دارند .

آیت الله شبستری همچنین با اشاره به دفاع از حقوق بشر که می تواند یکی از موضوع های اصلی شورای هماهنگی و دستگاه های فرهنگی باشد، گفت : در سطح بین الملل حقوق بشر متولی مناسبی نداشته است و تنها به صورت شعاری ملعبه غرب بوده است .

وی خاطر نشان کرد : آمریکا کشتار ملت های مختلف در جهان را نقض حقوق بشر نمی داند اما تجهیز موشکی کشوری را برای دفاع از خود ناقض حقوق بشر می داند .

آیت الله شبستری با اشاره به کودتای ترکیه و دست داشتن آمریکا در آن، بیان داشت : اگر سند این موضوع بدست بیاید آبروی آمریکا بیشتر در سطح جهانی از بین می رود .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم گفت : گام برداشتن در خط ولایت فقیه، حافظ صراط مستقیم و مانع انحرافات مختلف است .

حجت الاسلام حسین تقی زاده گفت : بر این اساس اطلاعت از رهبری و ولایت از ابتدا تاکنون میثاق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده است .

وی افزود : سامان دهی اوضاع فرهنگی کشور هدف اولیه شورا بوده و در حال حاضر نیز با برگزاری برنامه ها و مناسبت های مختلف به ایفای نقش خود به خصوص در بخش فرهنگ می پردازد .

۱۲ مرداد ۱۳۵۸ سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی (ره) می باشد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :