معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه امنیت کامل در مرزهای ایران و داخل کشور برقرار است، گفت : ایران با وجود ناامنی ها در کشورهای مختلف مصداق عینی واژه حاکمیت امنیت در جهان است .

به گزارش تبریزمن، محمد حسین مقیمی روز چهارشنبه در شورای اداری آذربایجان شرقی، اظهار کرد : با وجود تمام ناامنی هایی که در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود دارد، کشورمان و مرزهای آن دارای امنیت مثال زدنی هستند .

وی افزود : امنیت خوبی در نقاط مرزی در شرق و غرب و شمال غرب کشور که برخی از کشورهای همسایه مشکل امنیتی دارند، برقرار است .

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال گذشته و شکل گیری ستاد امنیت انتخابات، گفت : این انتخابات نیز در امنیت کامل برقرار شد و هیچ مشکل خاصی نداشتیم اما در برخی از دوره های گذشته مشکلاتی وجود داشت .

مقیمی گفت : با تدابیر مسئولان امنیتی و انتظامی، نظامی، سپاه و ارتش، دستگاه های قضایی، شورای تامین و شورای امنیت کشور، امروز می توانیم افتخار کنیم امنیت کامل داریم و باید شاکر باشیم .

مقیمی همچنین با اشاره به انتخابات سال ۹۲ ریاست جمهوری، گفت : دکتر روحانی وقتی وارد عرصه انتخابات شد، قول و قرارهایی با مردم گذاشتند و نیت داشتند که آنها را به نتیجه برسانند .

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد : در موضوع حقوق شهروندی رئیس جمهوری قول هایی داده بود تا حقوق مردم استیفا شود و حقوق مردم در حوزه های مختلف اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی و غیره تضیع نشود .

وی اضافه کرد : بر این اساس در خصوص رعایت حقوق شهروندی، رئیس جمهوری به وزیر کشور و استانداران تاکید کردند .

مقیمی با اشاره به برگزاری موفق انتخابات ۱۳۹۴، گفت : نشاط اجتماعی و نشاط سیاسی در جامعه، حاصل برگزاری موفق انتخابات است که گروه های مختلف سیاسی وارد عرصه انتخابات شدند تا بتوانند داوطلبان بیشتری را معرفی کنند .

وی بیان داشت : در انتخابات گذشته سخنرانی ها و گردهمایی های سیاسی در کل کشور برگزار شد و داوطلبان توانستند سخن بگویند و برنامه های خود را ارایه دهند .

مقیمی گفت : نشاط اجتماعی و سیاسی حاصل از انتخابات در کشور که با شرکت گسترده مردم محقق شد، جای قدردانی دارد .

وی افزود : برخی نارسایی ها و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه وجود دارد که در آغاز دولت طرحی را با دانشگاه ها قرارداد بستیم که نتیجه آن اوضاع اجتماعی کشور را در تمام ابعاد نشان داد .

وی گفت : گزارش این تحقیق در هیات دولت، مجلس و سه جلسه در محضر رهبری ارایه شد که دستوراتی را در پی آن فرمودند .

وی اضافه کرد : طلاق و حاشیه نشینی از جمله مشکلاتی است که باید سامان دهی شود و معضلات اجتماعی کاهش یابد تا نشاط اجتماعی افزایش یابد؛ بر این اساس هر ۶ ماه یکبار دستگاه ها عملکرد خود را به رهبری می دهند که تا کنون ۲ بار این گزارش داده شده و امسال آبان ماه تکرار می شود .

مقیمی با اشاره به موفقیت ها و عملکرد دولت در عرصه اقتصاد، گفت : روزی که دولت کارش را آغاز کرد تورم در جامعه ۴۲ درصد و رکود ناشی از تحریم ها نیز موجب رشد منفی اقتصادی منهای ۶٫۸ درصد بود که این رقم در سال نخست فعالیت دولت به مثبت یک درصد رسید .

وی افزود : تورم ۴۲ درصدی هم به ۹٫۲ درصد رسیده که نشان دهنده موفقیت تیم اقتصادی کشور و این امر از نتایج برجام است .
وی تاکید کرد : رشد اقتصادی در سال ۹۳ سه درصد و سال ۹۴ یک درصد بود و امسال را برای رشد ۵ درصدی آماده کرده ایم .

مقیمی گفت : بر اساس چشم انداز باید رشد اقتصادی کشور هشت درصد باشد و دولت مصمم است ضمن رسیدن به این رقم ،عقب ماندگی های گذشته را نیز جبران کند .

وی خاطر نشان کرد : سیاست دولت این است که راه برای سرمایه گذاری باز شود و امسال کشور از رکود عبور کند .

وی افزود : رکود چند سال است که کشور را گرفتار خود کرده و دولت قصد دارد با سیاست های مالی، بانکی، بیمه ای، پائین آوردن نرخ سود تسهیلات و تخصیص اعتبارات به واحدهای تولیدی که سالهاست متوقف هستند، از رکود عبور کند .

وی همچنین یادآور شد : تعهد داریم بیکاری را نیز به ۹ درصد کاهش دهیم که اگر تصمیمات در مرحله اجرا درست اجرا شود و فرمانداران و بخشداران درست کمک کنند برای عبور از رکود مشکلات حل می شود و در ستاد اقتصاد مقاومتی نیز موفق خواهیم بود .

وی ابراز امیدواری کرد که سیاست های اقتصاد مقاومتی در سه استان کرمان، لرستان و آذربایجان شرقی که به صورت آزمایشی در حال اجراست به خوبی شکل گیرد و راه را برای تحول اقتصادی در کشور باز کند .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :