رئیس فدراسیون سوارکاری اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران و آلمان در زمینه پرورش اسب با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش تبریزمن، مسعود خلیلی روز دوشنبه در نشست مجمع انتخابات هیات سوارکاری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه این همکاری در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت، افزود: با همکاری کشور آلمان هسته دانش پرورش اسب در ایران راه اندازی خواهد شد تا در پرورش اسب خودکفا باشیم که این موضوع بر اشتغال زایی و توسعه سوارکاری در ایران هم نقش مناسبی خواهد داشت.

وی اظهارکرد: چهار گونه اسب در کشور شناسایی شده است که در حال نصب میکروچیپ و شناسنامه دار کردن آنها هستیم و منطقه آذربایجان با وجود گونه هایی در شهرهایی همچون کلیبر می تواند با شناسنامه دار کردن آنها حرکت رو به رشدی را آغاز کند.

خلیلی، ایجاد زیربنای آموزش اصولی در سوارکاری را نیاز هیات های ورزشی استان ها دانست و گفت: آموزش در سوارکاری برای مربیان یک اصل مهم و اصولی است که هیات های استانی برای ارتقای سطح مربیان و داوران باید در این رابطه تلاش کنند.

وی تفکیک مراکز پرورش اسب و ورزش سوارکاری در کشور را ضروری عنوان و اظهار کرد: این امر بر کیفیت پرورش اسب و سوارکاری تاثیر منفی دارد و در این مراکز به جهت پرورش صنعتی اسب، اسب توانایی و قابلیت های فیزیکی خود را نمی تواند نشان دهد.

خلیلی یادآور شد: پرورش اسب در مراتع گره گشای این مشکل است.

در نشست انتخابات هیات سوارکاری آذربایجان شرقی، ‘ محمدعلی جاویدی برازنده ‘ با ۱۴ رای به مدت چهار سال سکان هدایت هیات سوارکاری استان را بر عهده گرفت.

جاویدی در زمینه اهداف خود در هیات سوارکاری آذربایجان شرقی، گفت: استفاده از ظرفیت دانشکده های دامپزشکی، باشگاه ها ، پیشکسوتان، توجه به مسائل علمی، افزایش توان علمی مربیان و داوران در۴ سال آینده جزو اهداف ما خواهد بود.

وی افزود: تعیین تکلیف زمین سوارکاری خواجه، احداث پیست سوارکاری در مجموعه ورزشی یادگار امام تبریز، راه اندازی رشته ورزشی چوگان دراستان، توسعه کمی و کیفی کمیته های سوارکاری پرش، استقامت و زیبایی و کنترل دوپینگ از دیگر اهداف هیات خواهد بود.

جاویدی، از ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه اسب و مالکان در آذربایجان شرقی خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :