جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای توسعه و شتاب بخشیدن به سطح همکاری های مشترک، ۱۱ موافقتنامه و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش تبریزمن، این اسناد امروز – سه شنبه – با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و الهام علی اف روسای جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان به امضای مسئولان و مقامات ارشد تهران و باکو امضاء رسید.

موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان درمورد همکاری در زمینه پیشگیری، محدود سازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری، موافقتنامه همکاری در زمینه کمک متقابل اداری در امور گمرکی، موافقتنامه همکاری در زمینه دامپزشکی و بهداشت دام از جمله اسنادی است که امروز به امضای مقامات دو کشور رسید.

چارچوب توافق فروش برق، چارچوب توافق در خصوص اتصال راه آهن های دو کشور، قرارداد احداث پل ریلی، آستارا – آستارا میان راه آهن های دو کشور، یادداشت همکاری بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون دولتی امور خانواده، کودکان و زنان جمهوری آذربایجان نیز امروز به امضای مقامات دو کشور رسید.

همچنین امروز با حضور رییسان جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشت و علوم پزشکی بین وزارتخانه های بهداشت دو کشور، یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کار و حمایت های اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان در زمینه روابط کار، اشتغال و حمایت های اجتماعی امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان در زمینه پروژه های نفت و گاز و یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت سرمایه گذاری غدیر و شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان در زمینه نفت، گاز و محصولات پزشکی از دیگر اسناد یازده گانه ای است که در حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان برای گسترش و تعمیق روابط تهران و باکو به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان صبح سه شنبه در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد و در مجموعه تاریخی – فرهنگی سعد آباد مورد استقبال رسمی روحانی رییس جمهوری قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :