اسامی نامزدهای برترین‌های فو‌تبا‌ل آسیا از سوی کنفدراسیون فو‌تبا‌ل اعلام شد.

به گزارش تبریزمن، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فو‌تبا‌ل ایران در بخش بهترین فدراسیون سال و بهترین بازیکن (وحید شمسایی، اصغر حسن زاده )و یکی از بهترین باشگاه ها(تاسیسات دریایی) به همراه بخش توسعه فو‌تبا‌ل سطوح پایه، کاندیدای دریافت عنوان برترین‌های آسیا هستند.

بر همین اساس کاندیدای عنوان برترین فدراسیون فو‌تبا‌ل (تحت عنوان فدراسیون الهام بخش) به استرالیا ، ایران و ژاپن اختصاص داده شد.

در بخش توسعه فو‌تبا‌ل در آسیا کشورهای  هنگ کنگ، ویتنام و تاجیکستان، انتخاب شدند.

گفتنی است، فدراسیون های کاندیدای بهترین بازی جوانمردانه به چین، ژاپن و کره جنوبی اختصاص داده شده است.

عنوان کشور مستعد دریافت جایزه بهترین فدراسیون ها که در حال توسعه فوتبال در کشورشان هستند نیز به برونئی، قرقیزستان و سریلانکا داده شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا بهترین فدراسیون در بخش فوتبال پایه را در دو بخش معرفی کرده است. کشورهای توسعه یافته که شامل ایران ، ژاپن و ازبکستان هستند و عنوان کشورهای در حال توسعه در فوتبال پایه را به  اردن، فلسطین و ویتنام  اختصاص یافت.

بهترین بازیکنان سال فوتبال نیز ژنگ ژی (چین)، عمر عبدالرحمان (امارات)، احمد خلیل (امارات)در بخش مردان و بازیکنانی از استرالیا و ژاپن(۲ بازیکن) در قسمت بانوان  کاندیدا شدند.

بهترین تیم ‌ملی فوتبال مردان، کشورهای کره جنوبی، استرالیا و ازبکستان و در قسمت تیم ‌ملی زنان، کشورهای  ژاپن، تیم زیر ۱۹ سال ژاپن و تیم زیر ۱۶ سال کره جنوبی کاندیدای بهترین تیم های ملی شدند.

بر همین اساس AFC کاندیدای بهترین بازیکن فوتسال آسیا وحید شمسایی، اصغر حسن زاده و محمد ناصر صغری (عراق) معرفی کرد و از بهترین تیم های باشگاهی فوتسال نیز تاسیسات دریایی (ایران) ، القادسیه (کویت) و تایسون (ویتنام) را انتخاب کرده است.

همچنین عنوان بهترین مربیان سال ۲۰۱۵ آسیا از سوی کنفدراسیون آسیا به پوسته اوغلو (استرالیا)، مهدی حسن (امارات) و نوریا ساساکی (ژاپن) در قسمت آقایان و در قسمت بانوان نیز مربیانی از چین، ژاپن و تایلند اختصاص داده شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان بهترین باشگاه فوتبال آسیا را به تیم های گوانگجوی چین، الاهلی امارات و جوهر دارالعظیم مالزی اختصاص داد.

AFC سه بازیکن از کشور ازبکستان را در قسمت مردان به عنوان بهترین بازیکن جوان انتخاب کرد و یک بازیکن از ژاپن و دو بازیکن از کره جنوبی در قسمت بانوان را به عنوان بهترین بازیکن جوان معرفی کرد.

بهترین بازیکن بین المللی نیز به نمایندگانی از کشورهای استرالیا و کره جنوبی (۲ بازیکن) اختصاص داده شد.

ضمن اینکه با اعلام کنفدراسیون فوتبال اسیا جایزه بلند پروازی به فدراسیون کشورهای بنگلادش ، بوتان و برونئی و رویای آسیا نیز به  چین ، ژاپن و ویتنام داده شد.

لازم به توضیح است که بهترین بازیکن خارجی (بازیکنانی که خارج از قاره در آسیا فعالیت می کنند) به بازیکنانی از برزیل (دو بازیکن) و اسپانیا اختصاص داده شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :