هافبک با تجربه بارسلونا گفت:در ال‌کلاسیکو بازی‌خوان نبودیم و مرتکب اشتباه در جاگیری‌ها شدیم.

به گزارش تبریزمن، ستاره خط میانی بارسلونا در گفت‌وگویی با هفته‌نامه کیکر آلمان اظهارداشت: در ‌ال‌کلاسیکو مثل همیشه بازی‌خوانی نکردیم و در جاگیری مرتکب اشتباه شدیم که تاوانش را با باخت از رئال پس دادیم.

متن مصاحبه اینیستا با نشریه آلمانی به شرح زیر است:

*آقای اینیستا، بعد از گذشت مدت کمی از ال‌کلاسیکو، به نظر می‌رسد هنوز ناراحت باخت ۲ بر یک از رقیب کهکشانی هستید؟

بله. بدیهی است تا مدت‌ها خاطره تلخ بازی و نتیجه آن در ذهنم باقی می‌ماند. همانند سایر بازیکنان بارسا از این بابت متاسف هستم.

*نمی‌ترسید که این شکست تاثیر منفی از جنبه روانی روی بازی‌های آینده تیم بگذارد؟

همانگونه که گفتم این نکته که مقابل رئال بازنده شدیم، در همه حال ناراحت‌کننده است. به خصوص که امتیازات بسیار ارزشمندی از دست دادیم، اما به آنچه که می‌گویید، یعنی به وجود آمدن تاثیرات منفی، باور ندارم.

*دلیل شما برای این منظور چیست؟

این که بارسلونا به قدر کافی تیمی حرفه‌ای است که خودش را از بحران‌های آینده دور نگه دارد. البته باید مثل همیشه، بازی را خوب تجزیه و تحلیل کنیم. مطمئن باشید با انجام این کار دقیقا پی اشتباهاتی که در ال‌کلاسیکو مرتکب شدیم، خواهیم برد و در لیگ قهرمانان مقابل رقیب مان ، نتیجه خوبی خواهیم گرفت. به این ترتیب در همین گام نخست بعد از بازی با رئال،‌جلوی تاثیرات منفی احتمالی را می‌گیریم. آن وقت مشخص خواهد شد که فقط در آن دوئل بازنده شدیم و بس.

*در رویارویی با رئال، اینگونه به نظر می‌رسید که هرچه به زمان خاتمه بازی نزدیکتر شدیم، بارسا کمتر چیزی برای عرضه در میدان داشت. نظر شما چیست؟

اگر منظور شما آمادگی جسمانی است که باید بگویم هیچ مشکلی از این نظر نداشتیم. شاید بهتر باشد اینگونه موضوع را توضیح دهم که بعد از گل نخست، به قدر کافی کنترل بازی را در اختیار نداشتیم…

*یعنی فقط مشکل بارسا کنترل نداشتن بر بازی بود؟

این موضوع وجود داشت اما درکنارش در جاگیری‌ها درست عمل نکردیم.از این لحاظ مرتکب اشتباهات نابخشودنی شدیم که رئال نهایت استفاده را از آن برد. همین‌طور از نظر بازی خوانی، مثل همیشه نبودیم. نتوانستیم ارزیابی صحیحی از بازی داشته باشیم که در نتیجه مرتکب اشتباه شده و تاوان سنگینی هم پرداختیم.

*به نظر شما بعد از این نتیجه به خاطر کاهش فاصله امتیازات، آیا لالیگا تا پایان فصل، هیجان‌انگیزتر خواهد شد؟

لالیگا تحت‌ هر شرایطی تا پایان پرهیجان می‌ماند. بدیهی است اگر برنده می‌شدیم، شاید حساسیت کمتر می‌شد. اما اکنون باید با افزایش تلاش‌های خود، به انتظار روز‌های پایانی بنشینیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :