خولیو ولاسکو با تیم ملی کشورش موفق شد تیم ایران را شکست دهد.

به گزارش تبریزمن، تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین در روز اول جام جهانی والیبال ۲۰۱۵ ژاپن به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۳-۱ تیم آرژانتین همراه بود.

جام جهانی والیبال ۲۰۱۵ آرژانتین (انتخابی المپیک ریو)
ایران – آرژانتین
سه شنبه ۱۷ شهریور
ساعت: ۷:۴۰

ست اول:

ست اول را دو تیم پایاپای آغاز کردند و این روند تا امتیازات میانی ادامه داشت. خطای تور سعید معروف و یک امتیاز سرویس در امتیازات منتهی به پایان کار، آرژانتین را ۱۹-۱۵ پیش انداخت. سرویس های خوب و هدف دار سعید معروف در امتیازات پایانی دفاع تیم آرژانتین را به هم ریخت و چتد امتیاز متوالی را برای ایران به همراه داشت تا اینکه تک دفاع کونته روند امتیازگیری ایران را متوقف کرد اما بازهم سرویس های خوب ایران این بار توسط میلاد عبادی پور سه امتیاز متوالی به همراه داشت تا حساب کار ۲۳-۲۲ به نفع ایران شود اما یک وقفه طولانی در بازی کافی بود تا روند سرویس های خوب عبادی پور قطع و بازی در امتیازات پایانی مساوی شود. در نهایت این ست فشرده و نزدیک را ایران با یک برگشت عالی ۲۷-۲۵ به سود خود به پایان رساند.

ست دوم:

آرژانتین ست دوم را کم بهتر آغاز کرد و موفق شد فاصله دو امتیازی را ایجاد کند اما ایران در امتیاز ۱۳ بازی را به تساوی کشانده و در امتیاز ۱۶ از این تیم پیش افتاد. یک درخواست به جای ویدیو چک از اسلوبودان کواچ، امتیاز ارزشمندی را در میانه های کار برای ایران به همراه داشت تا فاصله امتیازی ایران با حریف به دو امتیاز افزایش یابد اما در ادامه کار چند اشتباه از بازیکنان ایران و بازی کم اشتباه از آرژانتینی ها برتری این تیم را در ست دوم به همراه داشت تا این ست با نتیجه ۲۵-۲۲ به سود شاگردان ولاسکو به پایان برسد.

ست سوم:

 

 آرژانتینی ها  ست سوم را با اختلاف دو امتیازی از ایران آغاز کردند و این فاصله را در طول بازی ادامه دادند و حتی موفق به افزایش این اختلاف نیز شدند و در میانه های این ست نتیجه کار ۱۷-۱۳ شد تا شاگردان ولاسکو به سمت بردن این ست پیش بروند. دو اشتباه متوالی از آرژانتینی ها که با سرویس خوب غلامی نیز همراه بود فاصله امتیازی دو تیم را در امتیازات پایانی به دو امتیاز کاهش دادداما یک تایم اوت به موقع از خولیو ولاسکو بازگشت آرژانتین به جریان بازی و پیروزی ۲۵-۲۲ این تیم در ست سوم را به همراه داشت.

ست چهارم:

سفید پوشان آرژانتین همانند دو ست قبلی، ست سوم را نیز بهتر از ایران آغاز کردند و این بار از همان ابتدای کار یک فاصله امتیازی مطمئن برای خودشان ایجاد کردند تا به سمت پیروزی در این ست و کل بازی پیش بروند. اختلاف امتیازی ۷ در امتیاز ۱۰ شرایط بسیار مطلوبی را برای شاگردان ولاسکو فراهم کرده بود که با خیالی آسوده ست چهارم را ادامه دهند. ملی پوشان ایران در میانه های ست با چند دفاع روی تور خوب کمی فاصله را کاهش دادند و نتیجه را به ۱۲-۹ رساندند اما آرژانتینی ها بیش از این اجازه امتیازگیری را به ایران ندادند و با کسب دو امتیاز متوالی نتیجه را ۱۴-۹ کرده و بار دیگر فاصله امتیازی را افزایش دادند. ادامه این ست اتفاقات جالبی به همراه داشت و تیم ایران با تلاش بسیار و با سرویس های خوب میرزاجانپور در امتیاز ۲۳ موفق به مساوی کردن بازی شد اما دو امتیاز پایانی مال آرژانتینی ها بود و کونته با یک سرویس بی نقص امتیاز ۲۵ را برای تیمش به دست آورد تا آرژانتین با نتیجه ۲۵-۲۳  این ست را برده و ۳-۱ پیروزی این بازی حساس شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :