دیدار های جذاب و دیدنی این هفته لیگ های معتبر اروپایی مثل همیشه نتایج عجیب و صحنه های فوق العاده ای را در اذهان به ثبت رساند. در ادامه با ما در مرور مهمترین بازی ها همراه با جزئیات و تصاویر آن ها همراه شوید…

به گزارش تبریزمن، پس از تعطیلات یکی دو هفته ای رقابت های لیگ برتر در سراسر جهان به دلیل برگزاری بازی های ملی، مسابقات لیگ های معتبر اروپایی همچون لیگ جزیره، لا لیگا، سری آ و بوندس لیگا بار دیگر آغاز شده و هیجان را به عاشقان فوتبال باز گردانده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به جزئیات و تصاویر مهمترین بازی های این هفته:

[ لیگ جزیره | منچستر یونایتد ۳ – ۱ لیورپول / باخت شاگردان راجرز در روز درخشش تازه وارد ها ]

دو تیم منچستریونایتد و لیورپول در حساس ترین دیدار هفته پنجم رقابت های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند.

بازی با برتری میزبان آغاز شد و شیاطین سرخ از همان دقایق ابتدایی برای گلزنی پیش کشیدند ولی نظم دفاعی خوب قرمزهای آنفیلد اجازه کار را به بازیکنان منچستریونایتد نمی داد. با گذشت چند دقیقه از بازی لیورپولی ها رفته رفته خود را در زمین پیدا کردند و درگیری های بیشتر به میانه زمین کشیده شد. عدم وجود مهاجم هدف در ترکیب اصلی یونایتد و کند بودن خط هافبک این تیم باعث می شد که شیاطین در جلو زمین عملکرد خوبی نداشته باشند و شاگردان برندن راجرز نیز تنها به توپ های بلند که برای بنتکه ارسال می شد امید داشتند ولی تلاش دو تیم در نیمه اول به جایی نرسید تا بازی با نتیجه بدون گل مساوی در نیمه اول به پایان رسد.

با آغاز نیمه دوم فن خال که از نمایش ممفیس راضی نبود، او را از زمین بازی بیرون کشید و یانگ را به زمین فرستاد. این تعویض فن خال خیلی زود جواب داد. در دقیقه ۴۹، یانگ چسبیده به محوطه جریمه حریف از کلاین خطا گرفت، ماتا شروع مجدد را به صورت پاس برای بلیند فرستاد و ضربه تماشایی این بازیکن چپ پا، وارد دروازه مینیوله شد تا اولین گل بازی به ثمر رسد.

بعد از این گل لیورپولی ها فشار را روی دروازه یونایتد افزایش دادند و چند فرصت جدی گلزنی خلق کردند ولی دفاع منظم شیاطین سرخ و در چند صحنه واکنش های خوب دخیا مانع از گلزنی شاگردان برندن راجرز شد حتی در یک صحنه نیز قرمزهای آنفیلد به گلزنی بسیار نزدیک شدند ولی ضربه سر اشکرتل را بلیند از روی خط دروازه بیرون کشید تا همچنان بازی ۱-۰ به صود منچستریونایتد دنبال شود.

با کم شدن فشار لیورپول، شیاطین سرخ فرصت پیدا کردند که روی درواه لیورپول فشار بیاورند که این حملات آن ها نتیجه داد. در دقیقه ۷۰ تکل جو گومز روی پای هررا این بازیکن را سرنگون کرد تا داور صحنه را پنالتی تشخیص دهد؛ خود هررا پشت توپ قرار گرفت و با یک شوت محکم دروازه مینیوله را برای دومین بار باز کرد تا اختلاف به دو گل برسد.

با به ثمر رسیدن گل دوم، لیورپولی ها برای گلزنی جلو کشیدند ولی مدافعین میزبان روز خوبی داشتند تا اینکه در دقیقه ۸۴ ضربه برگردان و تماشایی کریستین بنتکه قفل دروازه منچستریونایتد را باز کرد تا یکی از زیباترین گل های تاریخ جدال های دو تیم رقم بخورد. 

اما این پایان کار نبود، تنها دو دقیقه بعد، در دقیقه ۸۶ آنتونی مارسیال خرید جدید شیاطین سرخ، با حرکتی استثنایی دروازه مینیوله را برای سومین بار باز کرد تا هواداران یونایتد را به خود امیدوار کند. ادامه بازی نیز بسیار جذاب دنبال شد ولی گلی در پی نداشت تا فن خال برای سومین بار متوالی مچ راجرز را بخواباند و در پیروزی مقابل لیورپول هتریک کند.

دیگر تصاویر بازی :

[ لیگ جزیره | اورتون ۳ – ۱ چلسی / تحقیر آقای خاص در گودیسون پارک ]

در اولین بازی از هفته پنجم لیگ برتر جزیره، چلسی در ورزشگاه گودیسون پارک میهمان اورتون بود که این بازی با حساب ۳-۱ به سود تیم میزبان خاتمه یافت.

بازی را در ابتدا اورتون در اختیار داشت. آن ها خیلی زود، بشیچ را به دلیل مصدومیت از دست دادند و مجبور به تعویض اجباری وی با نیسمیت شدند. تعویضی که برای آن ها بسیار مفید بود. در دقیقه ۱۷، روی یک حرکت سریع از بازیکنان اورتون، یان گالووی با یک پاس عالی توپ را به روی دروازه فرستاد تا استیون نیسمیت با یک ضربه سر عالی دروازه بگوویچ را برای بار اول بگشاید. بعد از گل، اورتون حمله های زیادی می کرد اما این آسمیر بگوویچ بود که اجازه ورود توپ به دروازه را نمی داد.

در دقیقه ۲۲، بالاخره نیسمیت موفق شد با یک شوت بسیار عالی گل دوم را نیز برای اورتون به ثمر برساند تا تیم مورینیو در بحران بیشتری برود. در ادامه، چلسی حمله های زیادی انجام داد که خط دفاع مستجکم اورتون، به ویژه جان استونز، اجازه کار زیادی را به مهاجمین چلسی نمی دادند. سرانجام در دقیقه ۳۶، نمانیا ماتیچ، با یک شوت بسیار عالی دروازه اورتون را گشود تا حساب کار ۲-۱ شود. در ادامه نیمه، چلسی نتوانست از حمله های خود گلی بدست آورد تا نیمه نخست این دیدار با حساب ۲-۱ به سود شاگردان روبرتو مارتینز به پایان برسد.

در نیمه دوم، اورتون بازی را کاملا کنترل کرد و اجازه ایجاد موقعیت به این تیم نمی داد. در صورت حمله بازیکنان چلسی نیز خط دفاع مستحکم اورتون اجازه هیچ کاری را به آن ها نمی داد. بازی به همین منوال ادامه داشت تا در دقیقه ۸۲، روی یک ضد حمله و فرار از نیسمیت، او با به ثمر رساندن سومین گل خود در این بازی، هت تریک کرده و چلسی نیز یک باخت دیگر را متحمل شود و شرایط این تیم از سخت تر از گذشته شود.

دیگر تصاویر بازی:

[ نتایج کامل بازی های روز گذشته لیگ جزیره ]

Untitled

[ آخرین وضعیت جدول رده بندی لیگ جزیره ]

Untitled

[ لا لیگا | رئال مادرید ۶ – ۰ اسپانیول / درخشش CR7 با ثبت ۵ گل! ]

دو تیم اسپانیول و رئال مادرید از هفته سوم رقابت های لالیگا در شهر بارسلون به مصاف هم رفتند.

بازی را بازیکنان اسپانیول بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بازی نیز این شانس را داشتند تا دروازه حریف را باز کنند اما رئالی ها در دقیقه ‘۷ روی یک ضد حمله دروازه آن ها را باز کنند. پس این گل شاگردان بنیتز نبض بازی را در دست گرفتند و برای زدن گل های بیشتر جلو کشیدند. حملات رئالی های نتیجه داد و تا دقیقه ’۲۰ رونالدو توانست هت‌تریک خود را کامل کند و ۷ دقیقه بعد نیز  با پاس گل خود به بنزما زمینه ساز گل چهارم تیمش شود.

اسپانیولی ها که دیگر امیدی برای بازگشت به بازی نداشتند، بی مهابا حمله می کردند ولی دفاع منظم کهکشانی ها در کنار واکنش های خوب ناواس اجازه کار را به آن ها نمی داد. شاگردان بنیتز در ادامه نیمه اول با حفظ توپ سعی بر حفظ نتیجه داشتند و حتی یک بار نیز توسط بنزما تیرک دروازه را به لرزه درآوردند تا در نهایت بازی در نیمه اول با نتیجه ۴-۰ به پایان رسد.

میزبان نیمه دوم را هجومی تر آغاز کرد تا حداقل بتواند از سنگینی شکست کم کند ولی رئالی ها و به خصوص ناواس روز خوبی در دفاع و دروازه داشتند تا بازیکنان اسپانیول در گلزنی ناکام بمانند. البته مادریدی ها نیز هر گاه فرصتی پیدا می کردند برای باز کردن دروازه حریف پیش می رفتند و در دقیقه ۶۰ نیز توسط رونالدو به گل پنجم رسیدند تا رونالدو نشان دهد که برای کسب مجدد عنوان پیچیچی آماده است.

بعد  از این گل نیز حملات اسپانیول ادامه داشت اما ناواس روزی عالی داشت و چند واکنش فوق العاده از خود به نمایش گذاشت تا اینکه کهکشانی ها که با پاس های کوتاه و حفظ توپ وقت بازی را گذراند و بازی با نتیجه ۶-۰ به پایان رسید.

دیگر تصاویر بازی:

[ لا لیگا | اتلتیکو مادرید ۱ – ۲ بارسلونا / درخشش دوباره MSN ]

شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا موفق شدند با درخشش مهاجمان سرشناس خود پنجمین پیروزی پیاپی را برابر تیم قدرتمند اتلتیکو مادرید آن هم در استادیوم ویسنته کالدرون شهر مادرید به دست بیاورند.

در حساس ترین دیدار این هفته فوتبال اسپانیا از ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه امشب به وقت تهران شاگردان لوئیز انریکه در تیم فوتبال بارسلونا در غیاب کلودیوو براوو و دنی آلوز مصدوم، جرارد پیکه محروم و لیونل مسی نیمکت نشین که به علت تولد دومین فرزند خود در تمرینات بارسا حضور نداشت،  در حالی به مصاف شاگردان دیگو سیمئونه رفت که آن ها نیز جکسون مارتینز را در ترکیب ثابت خود نداشته و بازی را با زوج تورس – گریزمان آغاز کردند.

مسابقه مطابق انتظار با مالکیت بارسا همراه بود و این تیم در همنا ابتدا با دو ضربه راکیتیچ بر روی دروازه حریف خطر ساز شد. ابتدا شوت پای راست این هافب کروات در صحنه ای مشکوک به دست خیمنز برخورد کرد و در بار دوم اوبلاک با واکنشی به موقع ضربه محکم وی را به کرنر فرستاد.

پس از این دو حرکت شاگردان سیمئونه کمی رو به جلو آمده و در نتیجه آن یک موقعیت عالی را توسط فرناندو تورس به وجود آوردند که توپ با فاصله اندکی از کناره دروازه به بیرون رفت. با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی آبی اناری ها در یک صحنه دو بدشانسی آوردند. ضربه کرنر راکیتیچ ابتدا توسط سوارز به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و در همان فعل و انفعال فرمالن نیز بار دیگر مصدوم و جای خود را به متئو داد.

در دقایق آخر این نیمه باز هم این شاگردان انریکه بودند که با افزایش فشار به دنبال رسیدن به گل برتری بازی برسند که البته در شاید مهم ترین صحنه این نیمه ضربه نیمار پس از پشت سر گذاشتن گودین این بار در صحنه ای بسیار مشکوک باز هم به دست خیمنز برخورد کرد که متئو لاهوز سرشناس داور میدان از آن گذشت تا ۴۵ دقیقه نخست بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم اما با اتفاقی برعکس نیمه نخست آغاز شد. ابن بار ضربه تورس به دستان ماسکرانو در موقعیتی بسیار مشکوک برخورد کرد اما باز هم لاهوز اعتقادی به پنالتی نداشت. در ادامه شاگردان سیمئونه با یک ضد حمله سریع و تماشایی توسط تورس به گل رسدیدند، اما شادی هواداران میزبان تنها سه دقیقه دوام آورد و نیمار با یک ضربه آزاد فوق العاده تماشایی توانست خیلی زود کار را به تساوی بکشاند.

با رسیدن به دقیقه ۶۰ بازی سرانجام انریکه مسی را به جای راکیتیچ وارد زمین کرد. با آمدن مسی شرایط بار دیگر به سود بارسا شد و این تیم ابتدا با ضربه نیمار در موقعیت تک به تک تا آستانه رسیدن به گل پیش رفت که باز هم توپ به دست مدافعین اتلتیکو برخورد کرد و باز هم خبری از پنالتی نبود! البته که حملات بارسا علی رغم اعتراض شدید بازیکنان این تیم ادامه یافت و در نهایت باز هم مسی توانست همچون آخرین دیدار دو تیم در این ورزشگاه با همکاری نیمار و سوارز گل برتری بارسا را به ثمر رسانده تا آبی اناری ها با کسب سومین پیروزی حداقلی و با کمترین اختلاف خود بازی های دشوار و تقویم فشرده ابتدای فصل را پشت سر بگذارند.

دیگر تصاویر این دیدار:

 [ نتایج کامل رقابت های روز گذشته لالیگا ]

Untitled

 [ آخرین وضعیت جدول رده بندی لا لیگا ]

Untitled

[ بوندس لیگا | بایرن مونیخ ۲ – ۱ آگزبورگ/ بازگشت دوباره در دقایق پایانی ]

در چارچوب هفته چهارم بوندسلیگا، دو تیم بایرن مونیخ و آگزبورگ در ورزشگاه آلیانس آره‌نا به مصاف هم رفتند که در پایان، این بایرن بود که توانست در این دیدار پیروز شود.

بایرن از ابتدا بر بازی برتری داشت و حمله های زیادی می کرد. از حمله های باواریایی ها می توان به ضربه مولر در دقیقه ۷ اشاره کرد. بایرن اما نمی توانست از برتری خود برای رسیدن به گل بهره ای ببرد و این تیم اسیر دفاع آگزبورگ و البته گاهی بی دقتی مهاجمان خود شده بود. در ادامه، این آگزبورگ بود که روی یک غافلگیری به گل رسید.

در دقیقه ۴۳، روی حرکت عالی از بوادیلا، توپ با یک پاس کات بک به کو رسید تا او نیز اسوین را صاحب توپ کند. اسوین نیز با یک ضربه زیبا دروازه بایرن مونیخ را گشود تا نیمه اول با همین حساب به پایان برد.

در نیمه دوم، بایرن مونیخ از فشار خود نکاست اما دفاع عالی آگزبورگ نیز راهی به مهاجمان بایرن نمی داد. از موقعیت های خوب بایرن در این نیمه، می توان به ضربه آلونسو روی پاس کوستا در دقیقه ۶۵ اشاره کرد که با دفع دروازه بان آگزبورگ همراه بود. بازیکنان آگزبورگ در این نیمه قصد کنترل بازی و استفاده از ضدحملات را داشتند.

اما بالاخره در دقیقه ۷۷، روی یک حرکت عالی از لواندوفسکی، او بعد از جا گذاشتن دو بازیکن توپ را به مولر داد اما شوت او توسط دروازه بان حریف دفع شد تا روی توپ برگشتی، این بازیکن لهستانی باشد که گل تساوی بایرن برا به ثمر می رساند. 

در ادامه آگزبورگ با کنترل بازی سعی در حفظ نتیجه و این تساوی داشت ولی موفق به انجام این کار نشد و در دقیقه ۹۰، روی یک ضربه پنالتی که توسط ورهائق روی کوستا انجام شد، توماس مولر توانست با یک ضربه زیبا توپ را به گل تبدیل کند تا بایرن به گل دوم برسد و  با ۱۲ امتیاز پس از دورتموند ۱۲ امتیازی به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم بایستد.

تصاویر دیگر این بازی:

/media/images/homepage/fotogalerie-15-16/augsburg/FCBFCA_get_120915_5.jpg

/media/images/homepage/fotogalerie-15-16/augsburg/FCBFCA_get_120915_3.jpg

/media/images/homepage/fotogalerie-15-16/augsburg/FCBFCA_get_120915_13.jpg

/media/images/homepage/fotogalerie-15-16/augsburg/FCBFCA_get_120915_10.jpg

[ بوندس لیگا | هانوفر ۲ – ۴ دورتموند/ دورتموند روی غلتک برد های چهار گله! ]

شاگردان توخل توانستند باز هم با ۴ گل رقیب خود را شکست دهند و کماکان به صدرنشینی در بوندسلیگا ادامه دهند.

بازی با برتری میهمان آغاز شد و در همان اوایل دورتموند توپ و میدان را در اختیار خود گرفت. در دقیقه ۷ بازی اولین موقعیت جدی برای دورتموند به دست آمد، وایگل توپ را بلند به محوطه فرستاد و اشملتسر نیز توپ را با سر به اوبامیانگ رساند که ضربه سر اوبا از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقایق ۱۰ تا ۱۶ نیز زنبورها با شوت‌های کاگاوا، میکیتاریان، گینتر و گوندوغان صاحب موقعیت‌هایی شدند که ضربه آن‌ها راهی به دروازه هانوفر نیافت.

دقیقه ۱۸(سوبیش، ۱-۰) روی اشتباه هوملس در آفساید گیری، اندرئاسن صاحب یک موقعیت خوب در محوطه دورتموند شد و پاس او سوبیش را در موقعیت گلزنی قرار داد، سوبیش نیز با یک ضربه بغل پا دروازه بورکی را باز کرد.

با این گل، دورتموند برای اولین بار در این فصل بوندسلیگا گل اول بازی را دریافت کرد. زنبورها در ادامه کار برای جبران نتیجه سراپا حمله بودند که در دقایق ۲۳ و ۲۵ بازی دو موقعیت توسط اشملتسر و گوندوغان به دست آوردند که آن‌ها نیز از دست رفتند.

در دقیقه ۳۴ بازی ارسال بلند وایگل برای گینتر و پاس گینتر برای هافمن در محوطه هانوفر منجر به خطای فیلیپه روی او شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

دقیقه ۳۵ (اوبامیانگ ۱-۱) در نبود رویس، پنالتی زن اول زنبورها، اوبامیانگ پشت توپ ایستاد و خلاف جهت تسیلر توپ را به گوشه دروازه هانوفر فرستاد.

در دقیقه ۳۹ بازی هانوفر روی یک ضربه ایستگاهی کنار محوطه دورتموند فرصت برتری دوباره پیدا کرد. کیوتاکی توپ را به داخل محوطه فرستاد و مارسلو مدافع پیش تاخته هانوفر در خط شش قدم موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه دورتموند داشت که وایگل خودش را مقابل توپ قرار داد و تا نتیجه مساوی باقی بماند.

دقیقه ۴۴ (میکتاریان ۱-۲) و دوباره  از سمت راست و روی حرکت گینتر موقعیتی برای دورتموند ایجاد شد. گینتر توپ را به محوطه فرستاد و میکیتاریان با یک ضربه رو پا و مهار نشدنی دروازه میزبان را بازی کرد.

دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند.

نیمه دوم را هانوفر هجومی آغاز کرد و در اولین موقعیت سانه روی ارسال کیوتاکی توپ را با ضربه سر روانه دروازه کرد که با سیو بورکی مواجه شد.

دقیقه ۵۳(سوبیش ۲-۲) روی هجوم پریب از سمت راست محوطه دورتموند و ارسال او و همچنین سایه زنی هوملس، سوبیش در موقعیت تک به تک با بورکی قرار گرفت و دروازه دورتموند را برای بار دوم باز کرد.

در دقیقه ۵۹ بازی یانوزای در اولین بازی خود برای دورتموند به جای هافمن وارد زمین شد.

در دقیقه ۶۵ بازی زنبورها موقعیت عالی برای برتری مجدد به دست آوردند، گوندوغان توپ را به دهانه دروازه فرستاد و در مقابل دروازه خالی توپ از زیر پای اوبامیانگ عبور کرد.

دقیقه ۶۷(فیلیپه ۲-۳) باز هم روی نفوذ گینتر از سمت راست و پاس او به محوطه جریمه، دورتموند این بار با گل به خودی مدافع هانوفر، فیلیپه به گل رسید.

در دقیقه ۷۲ بازی زنبورها فرصت خوب دیگری به دست آوردند، یانوزای با از میان برداشتن چند بازیکن وارد محوطه هانوفر شد و شوت او با برخورد به مدافعین به کرنر رفت.

در دقیقه ۸۴ دو شوت پی در پی از گینتر و یانوزای با برگشت مواجه شد و در ارسال سوم، فیلیپه بازی بد خود را تکمیل کرد و با خطای هند داور پنالتی دیگری برای دورتموند اعلام کرد.

دقیقه ۸۵(اوبامیانگ ۲-۴) باز هم اوبا پشت ضربه پنالتی ایستاد و این بار با یک ضربه چیپ تسیلر را مغلوب کرد.

در ادامه نیز دورتموندی‌ها چند موقعیت داشتند. همچنین با میکیتاریان در موقعیت آفساید به گل رسیدند که داور گل را مردود اعلام کرد.

با این نتیجه دورتموند همچنان در صدر جدول بوندسلیگا باقی ماند.

تصاویر دیگر این بازی:

[نتایج بازی های روز گذشته بوندس لیگا]

Untitled

[آخرین وضعیت جدول رده بندی بوندس لیگا]

Untitled

[ سری آ | یوونتوس ۱ – ۱ کیه وو/ ادامه نتایج ضعیف نائب قهرمان لیگ قهرمانان ]

یوونتوس در سومین بازی رقابت های این فصل سری آ هم متوقف شد.

یوونتوس در حالی به مصاف کیه وو رفت که با دو شکست ابتدای فصل خود، نگرانی های زیادی را به وجود آورده بود. فشار بر روی بازیکنان و کادر تیم باعث شد که بیانکونری در همان دقایق ابتدایی گل بخورد. هتمای زننده اولین گل بازی بود.

پس از این گل، تیم شهر ورونا به دفاع کامل روی آورد و تورینی ها هم نمی توانستند موقعیت های زیادی خلق کنند. دیبالا و موراتا چند موقعیت را هدر دادند. با شروع نیمه دوم، تورینی ها وضعیت بهتری را دنبال کردند.

Paulo Dybala of Juventus

به زمین آمدن پوگبا، کوادرادو و مانژوکیچ باعث شد یوونتوس تمرکز بیشتری بر روی حملات داشته باشد. در این نیمه، یک بار شوت پریرا به تیرک دروازه برخورد کرد. همچنین داور می توانست در یک صحنه به خاطر خطای بازیکن کیه وو بر روی پوگبا، یک پنالتی را به سود یوونتوس اعلام کند، هرچند چند دقیقه بعد در تصمیم عجیب دیگری، گل دوم کیه وو را به دلیل خطا بر روی بونوچی مردود اعلام کرد.

کیه وویی ها می توانستند در یک صحنه دروازه بوفون را باز کنند که دروازه بان افسانه ای فوتبال ایتالیا، به واکنشی خارق العاده، توپ را از روی خط بیرون کشید. در نهایت کوادرادوی سریع، توانست مدافعان کیه وو را متقاعد کند تا بر روی خطا کنند و پائولو دیبالا به راحتی ضربه پنالتی را وارد دروازه کرد.

کوادرادو قصد داشت یک پنالتی دیگر برای یوونتوس بگیرد، اما این بار خودش را زمین انداخت و داور کارت زرد را به وی نشان داد. در نهایت دو تیم با همین نتیجه به کار خود پایان دادند.

[نتایج بازی های روز گذشته سری آ]

Untitled

 [آخرین وضعیت جدول رده بندی رقابت های سری آ]

Untitled


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :