رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: با وجود بارش برف در گردنه آچاچی و نصیر آباد تمامی راه های مواصلاتی استان باز است و تردد در آنها به صورت عادی جریان دارد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ جواد ناموران افزود: در گردنه گویجه بل هم اکنون بارش برف ادامه دارد و این مسیر لغزنده است.

وی با بیان اینکه تمامی جاده های استان باز است، گفت: رانندگان نسبت به رعایت سرعت مطمئن و فاصله طولی بین خودروها دقت کنند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

سرهنگ ناموران پرترددترین محورهای استان را بزرگراه زنجان به سمت تبریز ، محور اهر- تبریز و جلفا اعلام کرد.

وی همچنین از دو مورد تصادف منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: در محور جزیره اسلامی ۱۰ کیلومتری پل شهید کلانتری انحراف به چپ سواری پژو و برخورد با نیسان و در جاده جانانلو انحراف از راه وانت پیکان منجر به فوت رانندگان این دو خودرو شد.

سرهنگ نامور تاکید کرد: رانندگان هنگام سفر به ویژه در محورهای کوهستانی علاوه بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، تجهیزات ایمنی و لباس گرم به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان باید به آن توجه کنند.

استان آذربایجان شرقی با ۴۵ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰ نفر جمعیت، یکی از استان های بزرگ و پرجمعیت ناحیه شمال غربی ایران است و کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال ۹۰ یک میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۴ نفر جمعیت دارد.

از ۲۴ موزه آذربایجان شرقی، ۱۷ موزه در تبریز، دو موزه در مراغه و در هر یک از شهرهای سراب، بناب، اهر، خامنه و خداآفرین نیز یک موزه قرار دارد.

آذربایجان شرقی حدود پنج هزار اثر تاریخی دارد که افزون بر یک هزار و ۵۰۰ مورد آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

تعطیلات نوروز پارسال حدود پنج میلیون نفر گردشگر به آذربایجان شرقی سفر کردند که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۰ درصد رشد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :