استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت افزایش سهم صادارات استان گفت: بازارهای روسیه و قفقاز جزو باید بازارهای هدف صادرکنندگان قرار گیرد و تاجران برای ورود به این بازارها اقدام کنند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با کمیته رفع موانع تولید و اشتغال فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان افزود: همه دستگاه های ذیربط موظف به رفع موانع صادراتی تولیدکنندگان استان هستند.

وی با بیان اینکه معتقدم هر کس که علاوه بر اقتصاد خانواده خود به اقتصاد خانواده ای کمک کند، مرد بزرگی است، اظهار کرد:

تمامی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ، مقدس هستند و باید از آنها در راستای رفع موانع و مشکلات تولید حمایت شود.

جبارزاده با بیان این اینکه هیچ ارگانی حق پلمپ واحدهای تولیدی را ندارد، تاکید کرد: اجازه نمی دهم واحدهای تولیدی استان به بهانه های مختلف پلمپ شود، بلکه باید با همدلی و همکاری تمامی دستگاه ها و نهادها در بخش دولتی و خصوصی برای احصا مشکل به وجود آماده تلاش کرد.

وی ادامه داد: همه مسوولان استان اعم از دولتی، اتاق بازرگانی و بانک ها در سال جاری در کنار تولید کنندگان قرار دارند تا آنها با روحیه مضاعف و غیرت و همت بیشتر در سال جاری نسبت به افزایش تولید، اشتغال و صادرات اقدام کنند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال جاری شاهد افزایش واحدهای تولیدی استان و جزو یکی از استان های فعال و درخشان در عرصه اقتصاد کشور باشیم.

وی با تاکید بر لزوم حمایت مرکز توسعه صادرات از شرکت های تولیدی برای حضور در نمایشگاه های خارجی افزود: ضروری است واحدهای صنعتی و تولیدی ما از این فرصت بهره مند شوند و در نمایشگاه های بین المللی در خارج از کشور حضور فعال و پررنگی داشته و ظرفیت های استان و کشور را معرفی کنند.

وی همچنین با اشاره به لزوم رعایت اصولی ایمنی کار گفت: رعایت جان انسان ها بسیار مهم است و هر واحد صنعتی و تولیدی متناسب با کا خود باید نسبت به رعایت اصول ایمنی کار دقت کنند.

جبارزاده در خصوص موضوعات مطرح شده از سوی دو واحد تولیدی سنگ در مورد اینکه شهرداری ها سنگ های مورد نیاز خود را از خارج استان خریداری می کنند، گفت: همه ادارات و دستگاه های دولتی موظف به خرید اجناسی هستند که در داخل استان تولید می شود و تولید کنندگان نیز باید در کنار افزایش کیفیت تولیدات خود نسبت به قیمت فروش مناسب نیز توجه کنند.

وی با اشاره به ایجاد شهر سنگ در شهرستان آذرشهر افزود: تمامی فعالیت های مربوط به سنگ در این شهر متمرکز شده و به بازار و نمایشگاهی برای عرضه تولیدات سنگی استان تبدیل می شود.

وی همچنین در خصوص مشکلات مالی برخی واحدهای تولیدی اظهار کرد: امور مالیاتی استان در کنار تولید کنندگان قرار دارد و تمام هم و غم مسوولان استان سرپا نگهداشتن واحدهای تولیدی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :