رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار می گوید ، بازار بدهی پارسال ۱۰۵ هزار میلیارد ریال برای دولت تامین مالی کرد که این اقدام بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش تبریزمن، شاپور محمدی عصر چهارشنبه در مراسم معارفه اش به عنوان رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار توسعه ابزارهای مالی جدید را از اولویت های اصلی این مجموعه عنوان کرد و گفت: باید به اقتضای شرایط در ساختارهای بازار مالی مانند حدنوسان بازنگری کرد.

وی درباره برنامه های جدید سازمان بورس گفت: اولین اصل فعالیت ما احترام به شرع اسلام خواهد بود که در توسعه ابزارهای مالی به آن توجه خواهیم کرد.

رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همچنین در گام بعدی مهمترین ملاک کار ما قانون خواهد بود و حتی اگر قانون ایرادی داشته باشد باید تا زمان اصلاح، همه آن را رعایت کنند.

محمدی اصل بعدی که باید به آن توجه شود را پرداختن به نیاز فعالان بازار سرمایه و تسهیل فعالیت های آنها عنوان کرد.

وی نقدشوندگی، شفافیت، پوشش ریسک های عملیاتی و تامین مالی را از وظایف اصلی بازار سرمایه برشمرد.

وی با بیان اینکه توسعه ابزارهای مالی جدید پیگیری خواهد شد و هنوز (اوراق مشتقه) در بازار ما جایگاهی ندارد که باید به کار گرفته شود، افزود: فروش استقراضی و خرید اعتباری نیز از شیوه هایی است که باید از آن استفاده شود.

محمدی با تاکید بر لزوم افزایش تعامل با بازار پول گفت: سوءتفاهم هایی که میان بازار پول و بازار سرمایه وجود دارد باید رفع شود و همکاری ها افزایش یابد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین لزوم گسترش تعاملات بین المللی را یادآور شد و افزود: بیشتر کشورهایی که رشد بالای اقتصادی دارند از طریق منابع خارجی تامین سرمایه کردند.

وی در ادامه مقررات زدایی را خواستار شد و افزود: فرایندها و قوانین باید تسهیل شود تا سرمایه گذاران و فعالان بازار بتوانند راحت تر فعالیت کنند.

محمدی بر تقویت سودآوری و بهره وری شرکت ها نیز تاکید کرد و گفت: بازار سرمایه از طریق شفاف سازی می تواند زمینه سودآوری شرکت ها را فراهم کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به لزوم فرهنگ سازی در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: برای فرهنگ سازی در این بازار باید به رسانه ها تکیه کرد.

مراسم تودیع محمد فطانت رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار و معارفه شاپور محمدی رییس جدید این سازمان عصر امروز با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مسوولان ارشد اقتصادی کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :