سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: در عید نوروز امسال هماهنگی‌های مستقیمی با فعالان بازار تبریز صورت گرفته تا بازار تبریز در ایام عید باز باشد و بازار فرش نیز در این زمینه پیشگام شود.

به گزارش تبریزمن، احمد محمدزاده در جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش آذربایجان‌شرقی با اشاره به تعیین تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت: در این میان توجه‌ها به تبریز جلب شده و از اکنون باید برای دو سال دیگر برنامه‌ریزی کرد.

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی یادآور شد: یکی از برجسته‌ترین نشانه‌های تبریز صنعت فرش دستباف است که در ورود گردشگران به این شهر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در شرایط پسا تحریم و لغو تحریم‌های ظالمانه باید از تجارب زمان تحریم بیشترین استفاده شود، گفت: این تجارب در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری باید مورد توجه قرار گرفته و در استان ما نیز به صنعت فرش و رونق تجارت فرش اهمیت داده شود.محمدزاده عنوان کرد: موفقیت‌های فعلی حاصل تدابیر رهبری و تلاش‌های دولت یازدهم به خصوص وزارت امور خارجه بوده و در داخل کشور نیز تلاش‌های زیادی صورت گرفت و تجارب زیادی حاصل شد.

وی اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشور صورت گرفت در کنار صدمات زیادی که داشت موجب تجربه‌های مفید برای کشور و اقتصاد شد.سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی بر حل مشکلات فرش و فرش بافان استان تاکید کرد و گفت: در این زمینه توجه ویژه‌ای از سوی استاندار آذربایجان‌شرقی و مسئولان استانی و تشکل‌ها وجود دارد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت باز بودن بازار تبریز در ایام عید گفت: سال گذشته هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گرفت و بخشی از بازار تبریز باز شد اما امسال نیازمند تحرک بیشتری در این مورد هستیم.محمدزاده اظهار کرد: در عید نوروز امسال هماهنگی‌های مستقیمی با فعالان بازار تبریز صورت گرفته تا بازار تبریز در ایام عید باز باشد و بازار فرش نیز در این زمینه پیشگام شوند.

وی یادآور شد: نوروز امسال با توجه به قرار گرفتن در شرایط پسا تحریم میزان حضور گردشگران بیشتر می‌شود و در همین زمینه باید توجه بیشتری به فعال بودن بازار شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :