مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد سرمنشا خلاقیت و نو آوری است، گفت: بازتاب گسترده تبریز ۲۰۱۸، وابسته به نگرش های خلاقانه سمن ها است.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند زمینه ساز گسترش و توسعه در جامعه باشند، از این رو در ساختار برنامه مدون تبریز ۲۰۱۸ به عنوان یکی از ۹ کمیته اصلی برای تشکل های مردم نهاد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: برنامه مدون تبریز ۲۰۱۸ از طرف دبیرخانه تهیه و به شورای عالی راهبردی استان ارائه خواهد شد و ساختار این برنامه ۳۰ درصد سخت افزاری و ۷۰ درصد فرهنگی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار کرد: از آغاز به کار دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ تشکل برای مشارکت فعال اعلام آمادگی کرده اند.

آبدار بر ضرورت مشارکت مردم در این رویداد مهم تاکید و بیان کرد: تبریز ۲۰۱۸ صرفا فقط ساختار اداری نیست بلکه به تمام آحاد مردم مربوط و فرصتی بزرگ و نقطه آغازی برای تبریز و آذربایجان است.

وی گفت: امیدوارم برنامه تبریز ۲۰۱۸ که به صورت مطالبات اجتماعی و اقتصادی تدوین شده در روزهای آتی در هیات دولت مطرح و به تصویب برسد.

تبریز در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :