مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به همراه جمعی از معاونان و مدیران از خط یک مترو تبریز بازدید و از نزدیک با روند اجرایی آن آشنا شدند.

به گزارش تبریزمن،مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز در این بازدید گزارشی از مراحل ساخت خط اول مترو ارائه کرد . مهندس پشمینه‌آذر گفت : سازمان قطار شهری تبریز با داشتن دو خط اجرایی با ۳۸ ایستگاه به مسافت ۴۰ کیلومتر و چهار مجتمع پایانه در دو خط تعریف شده است . وی افزود : اگر این خطوط نهایی شود ، ۸۰ هزار نفر در ساعت در یک جهت جابجایی مسافر میسر خواهد شد .

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز با تشکر از تعامل و همکاری صدا و سیما در اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای قطارشهری خاطر نشان کرد : حوزه های مختلف صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی همیشه و در هر لحظه از مراحل تکمیل مترو ، در کنار این سازمان بوده و مردم را با جزئیات رو به روند این پروژه عظیم آگاه کرده اند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این بازدید خواستار تعامل بیشتر سازمان قطار شهری با برنامه سازان این مرکز در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری شد .

سید محسن لطیفی رسانه ملی را پرمخاطب ترین رسانه در کشور برشمرد و افزود : با استفاده از ظرفیت های برنامه سازی در تلویزیون، رادیو و خبر می توان مردم را با راه های استفاده صحیح از قطار شهری و حفظ این سرمایه ملی آشنا کرد .

وی خاطر نشان شد : با توجه به اینکه قطارهای شهری از ایمن ترین و سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی در هر کشور بوده و عامل اصلی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا به شمار می روند ، صدا و سیما آمادگی دارد علاوه بر تولید گزارش های خبری ، با تولید برنامه های مختلف در قالب میزگرد ، برنامه های ترکیبی ، انیمیشن ، تیزر و برنامه های اجتماعی و طنز در حوزه رادیویی و تلویزیونی ، در فرهنگ سازی برای استفاده از قطار شهری نقش ایفا کند .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تقدیر از حرکت جهادی کارکنان سازمان قطار شهری در ساخت تونل های زیرزمینی ، تصریح کرد : بهره برداری از قطار شهری یکی از نمادهای توسعه هر شهر و کشور است و ما سعی خواهیم کرد با تهیه گزارش و مصاحبه هایی ، برای نشان دادن جایگاه و میزان توسعه یافتگی کلان شهر تبریز استفاده کنیم .

گفتنی است با بهره‌برداری از فاز نخست خط اول متروی تبریز ، شهروندان تبریزی می‌توانند مسیر ۶ کیلومتری ایستگاه ائل‌گلی تا استاد شهریار را با دو رام قطار شهری (۱۰ واگن) طی کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :