دیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی در سفری یک روزه به شهرستان جلفا از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز و برخی پاسگاه های مرزی واقع در امتداد رودخانه ارس بازدید کرد.

به گزارش تبریزمن، جهانگیر اسکندرزاده روز چهارشنبه در جریان این بازدیدها که فرماندار شهرستان جلفا و فرمانده مرزبانی نیز حضور داشت، از نزدیک ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در مبادی مرزی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در پایانه مرزی جلفا با حضور در امور ترانزیت از نحوه ورود و خروج کامیون های ترانزیتی گزارش هایی دریافت و با تعدادی از رانندگان و فعالان گمرکی در زمینه ترانزیت کالا گفت و گو و در جریان مسایل و مشکلات آنان قرار گرفت.

اسکندرزاده همچنین در محل پل تازه تاسیس مرزی بر روی رودخانه ارس مابین کشورمان و جمهوری خودمختار نخجوان حضور یافت و با امکانات و ظرفیت های موجود در واردات و صادرات کالا در این مبادی آشنا شد.

بازدید از پایانه مرزی نوردوز در مرز ارمنستان با ایران با هدف نحوه خدمات رسانی به مسافران و گردشگران عبوری از این پایانه و نیز نوار مرزی در امتداد شهرستان خداآفرین از دیگر برنامه های مدیرکل امنیتی و انتظامی در این سفر بود.

اسکندرزاده همچنین نشستی با مدیرعامل منطقه آزاد ارس پیرامون مسایل اقتصادی و نحوه نظارت و کنترل بر قاچاق کالا داشت.

فرماندار شهرستان جلفا در این بازدیدها گزارشی از اقدامات شورای تامین شهرستان در تامین امنیت در مرزها و کنترل و نظارت بر ورود و خروج کالا از مبادی گمرکی ارایه کرد.

علی محمودی با ابراز رضایت از عملکرد مطلوب در پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در ارایه خدمات و تسهیلات به فعالان گمرکی و مسافران عبوری، این خدمات را در نتیجه عزم شهرستانی برای رونق فعالیت های اقتصادی و گردشگری بیان کرد.

شهرستان جلفا ۱۳۰ کیلومتر در امتداد رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد.

این شهرستان با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :