معاون عمرانی استاندار و دبیر ستاد تسهیلات سفر نوروزی آذربایجان شرقی در سفری یک روزه به شهرستان جلفا، از مراکز گردشگری نوار مرزی این استان در منطقه آزاد ارس بازدید کرد.

به گزارش تبریزمن، ‘ محمدصادق پورمهدی’ روز سه شنبه در این بازدید با مسافران ورودی به کشورمان در مبادی جلفا و نوردوز به گفت و گو پرداخت و در جریان نحوه خدمات رسانی به اتباع ایرانی در آن سوی مرزقرار گرفت.

شرکت در نشست ستاد تسهیلات سفر شهرستان جلفا و بررسی موانع و محدودیت ها و نحوه خدمات رسانی دستگاه های ذیربط به مسافران نوروزی از دیگر برنامه های معاون استاندار در سفر به جلفا بود.

وی همچنین از مرکز فرماندهی امداد و نجات منطقه آزاد ارس بازدید کرد و ضمن سرکشی به پروژه های در دست اجرای شهرداری جلفا و ارزیابی پیشرفت فیزیکی آنها، در نشستی با شهرداران هادی شهر و جلفا در جریان آخرین وضعیت و مسایل و مشکلات این شهرداری ها قرار گرفت.

پورمهدی در بازدید از پروژه احداث تونل های سه گانه محور جلفا – سیه رود نیز بر تسریع در تکمیل این تونل ها در آینده نزدیک تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از پایانه مرزی نوردوز بازدید کرد و در نشست تخصصی با حضور مسئولان شهرستان، مسایل مرزی و نحوه ورود و خروج و کنترل کالا و مسافر در پایانه های مرزی شهرستان جلفا را مورد بررسی قرار داد.

بازدید از ایستگاه راه آهن جلفا و مراکز گردشگری منطقه آزاد ارس از دیگر برنامه های معاون استاندار در این سفر یک روزه بود.

فرماندار جلفا، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان و جمعی از مدیران شهرستان جلفا معاون استاندار را در این سفر کاری همراهی کردند.

استان آذربایجان شرقی ۲۰۰ کیلومتر با جمهوری آذربایجان و ۳۵ کیلومتر با ارمنستان از سمت شمال کشور مرز مشترک دارد.

پایانه های مرزی جلفا و نوردوز جزو محدوده منطقه آزاد ارس بوده و تنها پایانه های مرزی کشور ما با جمهوری نخجوان و ارمنستان محسوب می شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :