فرماندار تبریز از بازشماری مجدد صندوق های اخذ رای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای محترم نگهبان، بازشماری تعدادی از صندوق های رای در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تکرار می شود.

وی افزود: بر این اساس منتظر سفر اعضای هیات نظارت مرکزی به تبریز برای بازشماری مجدد آرای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر هستیم.

فرماندار تبریز قبل از ظهر امروز نیز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود چیزی درباره نتیجه بازشماری ۱۵ درصد از صندوق های اخذ دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه به فرمانداری اعلام نشده است.

دهمین دوره انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با راهیابی دو نماینده در دوره نخست به خانه ملت همراه بود و هشت نفر نیز به دور دوم انتخابات راه یافتند.

در دور دوم انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه زهرا ساعی، محمدحسین فرهنگی و شهاب الدین بی مقدار به خانه ملت راه یافتند؛ در این دوره علیرضا منادی با ۱۰۷ رای اختلاف نسبت به محمداسماعیل سعیدی به عنوان نفر چهارم حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر راهی مجلس شد که همین امر اعتراض سعیدی به نتیجه انتخابات و بازشماری تعدادی از صندوق های رای را به دنبال داشت.

بر این اساس ابتدا ۱۵صندوق رای بازشماری و سپس برای بازشماری ۱۵ درصد صندوق های رای تصمیم گرفته شد.

حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با بیش از دو میلیون نفر جمعیت شش کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :