معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، خروج بسیاری از اساتید حوزه توانبخشی در این جمعیت به دلیل بازنشستگی را یکی از ضایعات این معاونت عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، سید رضا رئیس کریمی روز چهارشنبه در دومین روز نشست روسای مراکز آموزش عالی جمعیت هلال احمر سراسر کشور، اظهار امیدواری کرد که چاره ای برای این امر پیدا شود؛ چون مهارت در کنار علم، نیاز اصلی توانبخشی به شمار می آید.

رئیس کریمی در خصوص تامین تجهیزات توانبخشی، گفت : ارتباط با برخی دانشگاه های فنی برای تولید تجهیزات یکی از برنامه های ما است؛ در پاره ای از موارد توانسته ایم با کمک این دانشگاه ها تجهیزاتی به مراتب ارزان تر تولید کنیم.
این مسوول جمعیت هلال احمر، همچنین، همکاری با شرکت های دانش بنیان برای تولید این تجهیزات را بسیار ضروری و مفید ارزیابی کرد.

وی در رابطه حوزه توانبخشی و متولی آن اظهار کرد: هنوز متولی جدیدی در حوزه توانبخشی در وزارت بهداشت وجود ندارد و ضرورت دارد که در حوزه توانبخشی های خاص همچون بیماری ام.اس ورود کنیم که این امر نیازمند آموزش های تخصصی و نگاه ویژه به توانبخشی است.

وی، خاطرنشان کرد:در دنیای کنونی و در کشورهای پیشرفته، دیگر کسی در تمام عمر روی ویلچیر نمی نشیند و با بهره مندی از توانبخشی فنی و تخصصی بهبود می یابد.

**آموزش همگانی فراتر از حوزه امدادی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر تاکید کرد: با توجه به اهداف و مسئولیت های جمعیت هلال احمر نباید تنها به آموزش همگانی در حوزه امداد و نجات اکتفا کرد و باید نگاه ویژه ای به آموزش همگانی در حوزه سلامت نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد : آموزش در حوزه سلامت به حوزه وزارت بهداشت محدود نمی شود و جمعیت هلال احمر می تواند در امر آموزش حوزه های سلامت همچون بیماری های غیر واگیر مثل بیماری های کلیوی و فشارخون ورود یابد.
رئیس کریمی گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران و حضور بسیاری از مهاجران همچنان نیاز است در خصوص آموزش و پیشگیری از بیماری های واگیر دار ورود کنیم.

** امکان ایجاد رشته های مرتبط با فعالیت های هلال در هنرستان ها

سید حمید جمال الدینی ، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: در صورت علاقه مندی وزارت آموزش و پرورش، امکان ارائه رشته های سلامت، امداد و نجات و توانبخشی را در هنرستان های کشور داریم.

جمال الدینی نیز نشست روسای مراکز آموزش عالی جمعیت هلال احمر سراسر کشور اظهار کرد: دانش آموزان پس از اخذ دیپلم در این رشته ها می توانند برای تحصیلات عالی به موسسات عالی هلال احمر در سراسر کشور مراجعه کنند.

وی از تهیه محتوای آموزشی برای معرفی جمعیت هلال احمر در تمام استان ها خبر داد و افزود: مراکز عالی آموزشی هلال احمر می توانند مرجعی برای آشناسازی و ارائه تولید محتوا به منظور آشناسازی آحاد جامعه با جمعیت هلال احمر باشد.

جمال الدینی، همچنین گسترس فعالیت ها در حوزه توانبخشی را موجب ارتقای جایگاه هلال احمر دانست و افزود: حوزه توانبخشی باتوجه به این که دارای ظرفیت خاص و قابل توجه در داخل و خارج از کشور است، می تواند سبب ارتقای جایگاه هلال احمر ایران در جهان شود.

نشست دو روزه مراکز آموزش عالی جمعیت هلال احمر سراسر کشور امروز در تهران و با حضور روسای مراکز آموزش عالی استان های سراسر کشور پایان می یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :