رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی گفت: با تلاش راهداران، راه ارتباطی ۱۷۵ روستای بسته شده در اثر بارش برف و کولاک استان بازگشایی شد.

به گزارش تبریزمن، علی هوشیار افزود: در پی بارش برف و کولاک هفته گذشته، راه ارتباطی ۱۸۱ روستای استان بسته شده بود.

وی اظهار کرد: هم اکنون راه ارتباطی ۵ روستای بستان آباد و ۱ روستای ورزقان بسته است که تلاش برای بازگشایی آن ها در جریان است.

رییس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی یادآوری کرد: روز گذشته راه ارتباطی ۱۰ روستای بستان آباد، ۴ روستای میانه، ۳ روستای ورزقان و ۲ روستای سراب در استان در پی بارش برف بسته بود.

هوشیار ادامه داد: در جریان بارش سنگین برف و کولاک شدید ۱ هزار و ۳۰ نفر از عوامل راهداری استان با استفاده از ۶۶۰ دستگاه ماشین آلات راهداری به صورت شبانه روزی برای بازگشایی راه های بسته شده تلاش می کنند.

وی از رانندگانی که قصد تردد در راه های ارتباطی آذربایجان شرقی را دارند، خواست با به همراه داشتن زنجیر چرخ و یادگیری استفاده از آن، لوازم ایمنی و خوراک و لباس گرم به سفر در فصل زمستان اقدام کنند.

آذربایجان شرقی با حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۴ هزار و ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و ۲ هزار و ۷۵۸ روستا با ۲۷۱ هزار و ۹۸۷ خانوار و بیش از ۱ میلیون و ۱۸۹ هزار نفر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :