مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: بازگشت آزادگان نتیجه توجه الهی و تدابیر حکیمانه دولت وقت و مذاکرات منطقی و تعیین کننده ی بعد از جنگ بود.

به گزارش تبریزمن،  محمد محمدپور در مراسم گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهارکرد: بازگشت آزادگان به وطن یکی از پر اهمیت ترین رویداد های تاریخ کشورمان است و آزادگان، دین بزرگی بر گردن ملت ما و آیندگان دارند و در سایه توکل به خداوند و تحمل رنج و مرارت های طاقت فرسای اسارت، عزت و کرامت ایرانیان و امت اسلامی را رقم زدند.

وی افزود: بازگشت آزادگان به آغوش میهن اسلامی مان به عنوان یک رویداد عظیم ملی در دفتر خاطرات و تاریخ ایران اسلامی ثبت شد و ثابت کرد که ما هم در جنگ و حراست از کیان کشورمان و هم در میدان مذاکره، با اتکا به کمک های لایزال خداوندی و تکیه بر منطق و استدلال محکم می توانیم طرف پیروز و سربلند میدان باشیم .

وی گفت : مردان سیاست این سرزمین در مذاکرات هسته ای نیز با تکیه بر فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی مان و با فراست، تدبیر و و امید به یاری خداوند سبحان توانستند برگ زرینی را بر صفحات زرین تاریخ ایران بیفزایند.

محمد پور، مذاکره براساس عقل و منطق را یک فن و مهارت تعیین کننده در دست انسان برشمرد و اظهار داشت: انسان ها و جوامع انسانی، هیچگاه بی نیاز از مذاکره و تبادل نظر و گفت و گو برای احقاق حقوق خود و پیش گرفتن زندگی مسالمت آمیز انسانی نیستند و در عین حال می توانند از دستاوردها و حریم فرهنگی و ارزش های خود نیز حراست و صیانت کنند.

وی گفت: یک مذاکره منطقی و مدبرانه اثرگذار شاید بتواند از یک جنگ تمام عیار جلوگیری کرده و منافع یک ملت و کشور را تأمین کند، در این صورت راه خردمندانه انتخاب روش مذاکره و گفت و گو است و جنگ و نزاع ، آخرین گزینه بشری برای احقاق حق است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ ما متکی و عجین شده با تعالیم دینی است که روش حرکت و نفوذ خود در دل ملت ها را برپایه ی منطق و استدلال قرار داده و ما به اسلام عزیز به عنوان دینی انسان ساز و نجات بخش افتخار می کنیم .

محمد پور برگزاری مراسم قدردانی و تکریم آزادگان سرافراز را برای یادآوری زحمات و بردباری های بی نظیر جوانان شجاع ایران زمین در برابر مصائب دوران اسارت و افتخار آفرینی این عزیزان و نیز الگو دهی به نسل فعلی و آیندگان، ضروری دانست .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :