به گزارش تبریزمن، تراکتور سازی در بازی با ذوب آهن نمایش خیره کننده ای داشت که نویدبخش روزهای خوب برای این تیم می باشد .

هر چند که در ۱۰ دقیقه آخر بازی یک تراژدی برای این تیم رقم خورد ولی ۸۰ دقیقه بازی منسجم روان و تهاجمی و باانگیزه از بازیکنان این تیم نشان داد که روحیه تیم بودن و تلاش برای موفقیت در بازیکنان شکل گرفته و تراکتور روند رو به رشد خود را آغاز کرده است .

تراکتور در طول ۸۰ دقیقه ۴ گل به یکی از بهترین تیم های حال حاضر لیگ برتر زد و به همان تعداد هم موقعیت ها را از دست داد  که نشان داد شاگردان تونی روحیه سیری ناپذیری برای گل زدن و ارائه بازی زیبا و تماشاگر پسند دارند که نمود بارز تفکر اروپایی، حرفه ای و فوتبال برای رضایت تماشاگر است و فرسنگ ها با فوتبال نتیجه گرا و غیر حرفه ای ایران فاصله دارد .

IMG_4317

تراکتور باز هم مانند زادگاهش تبریز که شهر اولین ها است اولین ارائه دهنده سبک بازی فوتبال حرفه ای و تماشاگر پسند در لیگ ایران بود و همه اینها را مدیون تفکرات تونی می باشد .  مربی ای که تیمش علیرغم اینکه سه گل از حریف جلو بود هیچگاه دست به ضد فوتبال نزد .

بلکه بعد از هر گل تراکتور روان تر بازی کرد و گل چهارم این تیم به ذوب آهن از نظر تعداد و نوع پاس ها اوج کار تونی را در ایجاد تحول در تیمی نشان می دهد که تقریبا تمام بازیکنانش بیش از چند هفته در کنار هم بازی نکرده اند. تیمی که تا دو هفته قبل از بازی با ذوب آهن ۳ پاس سالم پشت سر هم بین بازیکنانش رد و بدل نمی شد .

IMG_4461

اما در بازی با ذوب آهن شاهد پاس های دقیق ،سریع و منظم بین بازیکنان بودیم که امری نادر در فوتبال ایران محسوب می شود .با همین سبک بازی بود که ۴ گل به تیمی زد که که بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار  داشت و اگر تیمی به جز ذوب آهن در مقابل تراکتور قرار داشت بی شک تعداد گل های زده تراکتور از ۴ فراتر می رفت .

از طرفی باید ذوب آهن را نیز تبریک گفت به خاطر تلاش و پشتکار بازیکنانش، به خاط اینکه نشان داد فوتبال ۹۰دقیقه می باشد. بخاطر اینکه نشان داد آن چه فوتبال را از ورزشی معمولی به پدیده ای جهانی تبدیل کرده، غیر قابل پیش بینی بوده و اینکه فوتبال بازی لحظه ها، بیم ها و امید ها است .

IMG_4327

اینکه فوتبال عین زندگی بوده و غفلت و بی توجهی را بر نمی تابد و میدان تلاش و مبارزه می باشد. امری که در لیگ ایران فراموش شده و دلیل استقبال کم تماشاگر از فوتبال باشگاهی نیز همین مسائل است . اینکه تیم های باشگاهی ما روح ندارند و فوتبال را نه برای زیباییش بلکه برای نتیجه اش بازی می کنند .

در چنین فوتبالی بازیکن از بودن در زمین لذت نمی برد حسی که تماشاگر و مربی و همه دست اندرکاران فوتبال دارند . در نهایت اینکه تراکتور در بازی با ذوب آهن دوباره متولد شد و باید از این بابت به طرفداران ،بازیکنان و مربیان تراکتور تبریک گفت و اگر آن بازی را می برد شاید یکی از خاطره انگیز ترین بازی های تراکتور می شد هر چند که باز هم خاطه انگیز است به خاط اشک ها و لبخندهایی که برای طرفداران تراکتور ارمغان آورد . لبخند رضایت و اشک حسرت، رضایت از تیکی تا کای تونی ،رضایت از روحیه تیمی بازیکنان ،رضایت از تحولات مثبت در تیم، رضایت از تاثیرگذاری مربی بر روند کار تیم.

IMG_4202

و حسرت به خاطر عدم حضور در استادیوم، به خاطر عدم حمایت از تیم ،به خاط اینکه رفیق باید در روزهای سخت پشت و پناه دوست باشد، شاید تراکتور امروز بیش از هر زمان دیگری به حضور تماشاگران احتیاج دارد برای اینکه دوباره شادی هایمان به غم تبدیل نشود .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :