تراکتورسازی در ۴ هفته ای که از لیگ گذشته، توانسته خود را مطابق پیش بینی هایی که انجام می شد، از جمله مدعیان اصلی قهرمانی مطرح کند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: شاگردان امیر قلعه نویی در ۴ هفته ابتدایی شان در مسابقات فصل جدید لیگ برتر برابر تیم های استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان، پیکان و ماشین سازی قرار گرفته اند و موفق شده اند از ۱۲ امتیاز ممکن، ۸ امتیاز را بدست آورند تا پشت سر پرسپولیس ۱۰ امتیازی، در رتبه دوم جدول رده بندی جای بگیرند.

نکته ای که در این ۴ هفته جلب توجه می کرد، پیشرفت روز افزون و هماهنگی بیشتر بازیکنان تیم با گذشت هر هفته بود که در نهایت به بازی های زیباتر و پیروزی های قاطعانه تر ختم می شد.

در هفته اول و مقابل استقلال خوزستان، هر چه بازیکنان هجومی تیم بخصوص در خط هافبک، چون محمدابراهیمی و جاسم کرار خوب و حساب شده بازی کردند، خط دفاعی تیم پراشتباه ظاهر شد و دو گلی که ادینهو و حاتمی روی فرصت طلبی شان به ثمر رسانده بودند، خیلی ساده تر از آنچکه باید، از طرف تیم خوزستانی جبران شد.

در هفته دوم و مقابل صنعت نفت که بازی به تساوی کشیده شد، تراکتور علی رغم اینکه میهمان بود و در وضعیت جوی نابسمان آبادان بازی می کرد، تیم برتر میدان بود و بارها و بارها دروازه حسن هوری را تهدید کرد اما درخشش او مانع از گلزنی سرخپوشان شد.

در هفته سوم اما اولین پیروزی تراکتور در مقابل هوادارانش رقم خورد، جایی که آن ها با نتیجه سه بر یک مقابل پیکان مجیدجلالی به برتری دست پیدا کردند، البته ادینهو و محمد نوری می توانستند این سه گل را به ۶ گل نیز افزایش بدهند اما واکنش های خوب رحمان احمدی و بی دقتی تراکتوری ها مانع از این امر شد.

در هفته چهارم نیز تراکتور در حالی که در استادیوم اختصاصی خود میهمان ماشین سازی بود، توانست مزد بازی برتر خود را بگیرد و با دو گل حریف همشهری را در دربی حساس فوتبال آذربایجان شکست دهد.

در ۴ هفته ای که گذشت، جاسم کرار، محمد ابراهیمی، مهدی کیانی، سعید آقایی و محمد ابرانپوریان از همان ابتدا عملکرد بسیار خوبی داشتند و در پست های خود از بهترین های لیگ بودند، با این حال رفته رفته و با گذر زمان، سروش رفیعی و محمد نوری نیز به این جمع اضافه شده و در دو بازی پایانی حسابی موثر بازی کردند.

IMG_4370

بازیکنانی چون فرزاد حاتمی، لوسیانو ادینهو، خالد شفیعی و هادی محمدی نیز علی رغم بازی های خوب خود، می توانند در هفته های آتی باز هم عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند، با اضافه شدن سینا عشوری و مهدی شریفی به ترکیب تیم، مطمئنا وضعیت تراکتور بهتر از این هم خواهد شد.

در کل، آنچکه در ۴ هفته گذشته از تراکتور دیده شد، سراسر مثبت و امیدوارکننده بود، هواداران تیم حمایت کاملی از بازیکنان، کادرفنی و مدیریت باشگاه داشتند و یکدلی و وحدت کافی برای قهرمانی در تراکتور دیده می شود. با این حال یکی از اساسی ترین مشکلاتی که این تیم با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است، بحث میزبانی و برگزاری بازی های خانگی در استادیوم یادگار امام می باشد.

پیش از این قرار بود تا هفته پنجم و بازی با پرسپولیس، عملیات آماده سازی چمن به اتمام رسیده باشد اما طبق اخبار جدید رسیده، این موضوع مورد تردید قرار گرفته و به نظر می رسد حاشیه مخرب این فصل تراکتور، که همه فاکتورهای لازم برای قهرمانی را دارد، همین بحث میزبانی و وضعیت استادیوم یادگارامام باشد.

به قول آجرلو، مدیرعامل باشگاه، هواداران برای حفظ احترام و آرامش خود، تمایلی به حضور در استادیوم اختصاصی ندارند و اگر بازی های در یادگار برگزار شود، هواداران فوق العاده بیشتری برای حمایت راهی استادیوم می شدند، حال باید منتظر ماند و دید که این مسئله در پایان به کجا ختم خواهد شد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :