۴ هفته از فصل جدید لیگ برتر گذشت و بار دیگر مثل همه سالیان اخیر، شاهد تعطیلاتی بلند مدت در روند مسابقات هستیم. در این بین، نگاهی داریم به بازیکنانی که در هفته های ابتدایی لیگ حسابی تاثیر گذار بوده و به عبارتی ستاره تیمشان بودند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: هر سه نماینده فوتبال استان در فصل نقل و انتقالات عملکردی بسیار خوب و امیدوارکننده داشته و روزهای پیش فصل پرقدرتی را سپری کردند. تراکتورسازی با جذب بازیکنان با کیفیت و محبوب، ماشین سازی با استفاده از ستاره های بومی و بازیکنان با انگیزه و گسترش فولاد نیز با یارگیری در نقاط ضعف فصل گذشته، وارد رقابت ها شدند.

در این میان، سرخپوشان پرطرفدار بهترین عملکرد را تا بدینجا از خود ثبت کرده و با ۸ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی جای گرفته اند. ماشین سازی ۵ امتیازی و گسترش فولاد نیز سه امتیازی هستند.

با نگاهی به بازی های تراکتورسازی در این ۴ هفته، می توان به اکثر بازیکنان نمره قبولی داد، با این حال تعدادی از بازیکنان نقش پررنگتری در این بین داشته و تاثیر بیشتری در موفقیت تراکتور گذاشته اند. در ابتدا می توان به مدافع کناری جوان و مستعد تیم، سعید آقایی اشاره کرد که روند رو به رشد خود را از ابتدای فصل گذشته آغاز نمود.

این بازیکن با سرعت بالا، پاس هایی اکثرا صحیح و تکل های به موقع خود توانسته نظر کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی را هم به خود جلب کرده و به اردوی تیم ملی راه پیدا کند. همتای او در سمت دیگر میدان، محمد ایرانپوریان نیز یکی از ستاره های تیمش بوده و هم در امر گلزنی و هم در ایجاد موقعیت فوق العاده بوده است. ایرانپوریان بازیکنی با ثبات برای سرخپوشان بوده که چند سال است سمت راست زمین را بیمه کرده است.

تراکتور کرار

مهدی کیانی و جاسم کرار دیگر بازیکنانی هستند که عملکرد بسیار خوبی داشته اند، توپ گیری ها، پاس های بلند و رهبری مهدی کیانی در مرکز زمین در بین هم پست های این بازیکن در سایر تیم ها بی نظیر بوده و بدون شک او از بهترین های حال حاضر ایران می باشد.

جاسم کرار، هافبک عراقی، باهوش و محبوب سرخپوشان نیز در بازی های اول و دوم و به خصوص مقابل صنعت نفت، هر چه پاس داد و شوت زد، به در بسته خورد اما سرانجام توانست در هفته سوم و مقابل پیکان گلی دیدنی به ثمر رساند.

از تراکتور، می توان محمد ابراهیمی، سروش رفیعی ( به خصوص در دو هفته اخیر )، هادی محمدی و لوسیانو ادینهو را نیز نام برد که جزو آماده ترین بازیکنان لیگ می باشند، اما با توجه به شناختی که از این بازیکنان وجود دارد، می توان انتظار بازی های بهتری نیز از آن ها داشت که مطئمنا در هفته های آتی اینچنین خواهد بود.

IMG_4497

اما شاگردان رسول خطیبی در تیم ماشین سازی، علی رغم بازی های خوب و درخشان، یکی از بدشانس ترین فصل های دوران خود را سپری می کنند، ده نفره شدن در دو دربی حساس، مردود اعلام شدن گل ها و بعضا اشتباهات داوری امتیازات زیادی را در همین ابتدای فصل از این تیم گرفته است.

با این حال درخشش بازیکنان توانسته امیدهای هواداران را برای بازگشتی قدرتمند تر و هماهنگ تر پس از تعطیلات زنده نگه دارد. مانو فرناندز در درون دروازه سبزقبایان فوق العاده ظاهر شده، به خصوص در بازی مقابل گسترش فولاد و نیز صبای قم که ضربات مهاجمان حریف را در موقعیت های تک به تک و از چند قدمی دروازه دفع کرد و مانع از دست رفتن امتیاز شد.

ادسون هنریکه، دیگر بازیکن خارجی ماشین سازی نیز با فیزیک بدنی عالی و دفع توپ های به موقع، مدافعی کامل در سطح فوتبال ایران نشان داده و در ادامه فصل نام او را بیش از پیش خواهیم شنید.

اما بدون شک، بهترین و موثر ترین بازیکن تیم در این چند هفته، هادی کاها، هافبک گرجستانی ای می باشد که به خوبی توانسته در همه بازی ها میدان داری کند. عملکرد او به قدری خوب بود که رسول خطیبی با وجود اضافه شدن آندو تیموریان، باز هم وی را در ترکیب اصلی نگه داشت و پربیراه نیست اگر بگوییم که کاها عملکرد نسبتا بهتری از آندو داشته است.

پیام صادقیان، خرید دیگر ماشین سازی در فصل نقل و انتقالات بود که در سه هفته ابتدایی برای تیم به میدان رفت و بازی های بسیار خوب و با انگیزه ای از خود نشان داد. با این حال در هفته چهارم مقابل تراکتورسازی دچار مصدومیت شده و امکان بازی را پیدا نکرد.

IMG_3364

سومین نماینده آذربایجان، گسترش فولاد، اما زیاد در نتیجه گیری موفق نبوده است، از طرف دیگر به ثمر رساندن تنها یک گل در ۴ بازی، نشان از ناهماهنگی و عدم آشنایی کافی عناصر هجومی تیم از یکدیگر و ویژگی های فردی شان است که احتمالا در تعطیلات لیگ این موضوع اندکی بهبود پیدا کند.

لوسیانو پریرا، مهاجم برزیلی تیم توانسته تک گل گسترش را با ضربه سر دیدنی خود مقابل ذوب آهن به ثمر رساند و به گفته خودش، در بازی های قبلی موقعیت های مناسب برای او ایجاد نمی شده، فرناندو دخسوس، گلر گسترش هم علی رغم اشتباه منجر به باخت در بازی برابر پرسپولیس، در سه هفته بعدی عملکرد مطمئنی داشته است. غیر از این دو، در هفته های اخیر نام دیگری را نمی توان از ترکیب گسترش فولاد برجسته نمود.

بازیکنانی مثل محمدرضا خلعتبری و داریوش شجاعیان که انتظار می رفت تاثیرگذاری بیشتری در نتیجه تیمشان داشته باشند، در حد انتظارات ظاهر نشده و صدای فراز کمالوند، سرمربی تیم را هم درآورده اند. باید منتظر ماند و دید که گسترش فولاد در ادامه فصل در حد و اندازه های نام بازیکنانش ظاهر می شود یا نه…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :