اثر بیش از ۵ ساعت بازی در هفته می‌تواند قدرت‌های ذهنی برای کنترل امور را بالا برده و یک راه مقرون به صرفه برای توسعه مهارت‌های مانند رانندگی باشد.

به گزارش تبریزمن، “کافیست. نمی‌دانم از این بازی‌ها چه چیزی نصیبتان می‌شود؟”

آیا این جمله برای شما هم آشناست؟ آیا والدین شما نیز در خصوص بیهوده بودن بازی‌های رایانه‌ای به شما تذکر داده‌اند و شما را برای بیهوده و عبث بودن این بازی‌ها نصیحت کرده اند؟ خوب به نظر می‌رسد دوره این حرف‌ها تمام شده است. اینک می‌توانید با خیال راحت به بازی‌های رایانه‌ایتان ادامه دهید و پاسخی قاطعانه برای والدین داشته باشید.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

بازی‌های یارانه‌ای امروز به هماهنگی ادارک بصری و ارتباط آن با عملکردهای مغزی کمک می‌کنند که این موضوع می‌تواند به بهبود فعالیتی مانند رانندگی کمک کند.

حتی اگر این مسئله به شکلی علمی نیز ثابت نمی‌شد تمام علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای سرعت مطمئن بودند، که روزی رانندگان خوبی خواهند شد. اما خوشبختانه و برای رد صحبت‌های پیشین والدینتان، مطالعات علمی دانشگاه نیویورک “شانگ‌های” پشت این ادعا قرار گرفته و آن را ثابت می‌کند.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد، بازی‌های یارانه‌ای حرکتی که به همکاری قوای بصری و توان کنترلگر مغز صورت می‌گیرد، بسیاری از مهارت ها و رفتارهای انسانی در دنیای واقعی را بهبود می‌بخشند که رانندگی یکی از آنهاست.

تحقیقات تخصصی این دانشگاه نشان می‌دهد: اثر بیش از ۵ ساعت بازی در هفته می‌تواند قدرت‌های ذهنی برای کنترل امور را بالا برده و یک راه مقرون به صرفه برای توسعه مهارت‌های مانند رانندگی باشد.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

با مطالع روی دو گروه از رانندگان نشان داد، رانندگی گروهی که حدود ۵ ساعت در هفته با بازی‌های رایانه‌ای شبیه‌سازی شده تمرین می‌کردند، بهتر از گروهی بود که علاقه‌ای به تمرین‌های دیجیتالی نشان نمی‌دادند. گروه اول در حرکت بین خطوط موفق‌تر بوده و چالاک‌تر عمل کردند. از طرفی بازی‌های مختلف اثرات مختلفی را روی گروه‌های مختلف نشان داد.

اما آنچه که مسلم ایت بازی های رایانه‌ای می‌تواند رانندگی شما را بهبود بخشد و احتمالایک شوماخر یا هملیتون از شما بسازد. پس به بازی‌هایتان ادامه دهید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :