به گزارش تبریزمن، تیم های تراکتورسازی تبریز و سایپای کرج روز پنجشنبه و از سری رقابت های هفته بیست و ششم لیگ برتر، روز پنجشنبه و از ساعت ۱۷:۳۰ در استادیوم یادگار امام شهر تبریزی به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که هواداران تراکتورسازی پس از باخت به سپاهان از تیم خود توقع کسب سه امتیاز قاطع آن را دارند.

شاگردان تونی الیویرا که در چند هفته گذشته بسیار خوب کار کرده و نتایج درخوری کسب کرده بودند، هم اکنون از ۵ بازی آخر خود تنها ۲ برد در مقابل تیم های ته جدولی راه آهن و استقلال خوزستان به دست آورده و مقابل تیم های الاهلی و سپاهان نیز دو بار مغلوب شده اند.

این که تراکتورسازی در مقابل تیم های قدرتمند و صاحب نام، نتایج چندان خوبی کسب نمی کند، نمی تواند نشانه ی خوبی باشد. این تیم برای قهرمانی ۵ بازی دیگر در پیش رو دارد که اگر به همین روند نتیجه گیری ادامه داده و در برابر تیم های استقلال و نفت تهران امتیاز از دست بدهد، دیگر نمی توان انتظار قهرمانی از آن ها را داشت.

با این حال، سرخپوشان تبریزی همچنان از یک امتیاز مهم و برتری فاحشی نسبت به رقیبان خود برخوردار هستند، آن هم حضور پرشور و هیجان ترین، متعصب ترین و وفادارترین هواداران ایران در بازی های خانگی این تیم می باشد. هوادارانی که با حضور خود همیشه جهنمی سرخ برای حریفان تراکتور ایجاد کرده، بد خواهان آن را ناامید کرده اند و با توجه به اینکه سه بازی از ۵ بازی آینده و بخصوص بازی آخر لیگ برتری تراکتور در مقابل نفت، در شهر تبریز برگزار خواهد شد و با فشاری که این هواداران بر شاگردان علی منصوریان وارد خواهند کرد، احتمال پیروزی تراکتور بسیار بیشتر خواهد شد.

هوادارانی که در بازی های آسیایی ثابت کرده اند تیم های مقابل هر قدر هم قدرتمند و ثروتمند باشند، در تبریز چندان حرفی برای گفتن نداشته و باید در مقابل دروازه خود تجمع کرده و از آن دفاع کنند. برتری مقابل الاهلی امارات و بازی تهاجمی و زیبا برابر الاهلی عربستان که تا دقیقه ۹۰ نیز به سود تراکتورسازی در جریان بود به همراه ۸ برد از ۱۲ بازی خانگی در لیگ برتر نشان دهنده تاثیر غیر قابل انکار این هواداران در نتایج تراکتور می باشد.

مسئولان باشگاه تراکتورسازی نیز که به خوبی از این پتانسیل فوق العاده، آگاهی دارند، تصمیمی هوشمندانه گرفته و با خرید تمامی بلیط های استادیوم یادگار امام در بازی مقابل سایپا زمینه حضور پرشور و هفتادهزار نفری هواداران را فراهم کرده و به نوعی نیمی از راه را قبل از آغاز بازی پیموده اند، هم اکنون تنها نیمی از راه مانده که آن هم بر عهده تونی الیویرا و بازیکنان تیم خواهد بود.

106_url

شاگردان مجید جلالی در تیم سایپا نیز تیم چندان دست و پا بسته ای نبوده و در صورتی که موقعیتی روی اشتباه بازیکنان تراکتور به دست بیاورند، می توانند بسیار خطرناک ظاهر شوند.

همچنین خود مجید جلالی نیز با توجه به اینکه قبلا سرمربی تیم تراکتورسازی بوده است، آشنایی نسبتا کاملی با بازیکنان این تیم و طرز تفکر آن ها دارد. اما تونی الیویرا به خوبی آگاه است که در مقابل تیم جوان سایپا، هیچ جایی برای اشتباه نداشته و اگر خواهان این است که اولین قهرمانی تراکتورسازی در رقابت های لیگ برتر را به نام خود رقم بزند، محکوم به کسب سه امتیاز دیدار های آینده خود می باشد.

دیدار رفت دو تیم که در آب و هوایی بسیار نا مساعد برگزار می شد، با تک گل محسن دلیر، که این روز ها جایی در ترکیب اصلی تیم تراکتورسازی ندارد، به سود تیم تبریزی خاتمه یافت. دو تیم تراکتورسازی و سایپا تا به حال ۱۲ بار به مصاف هم رفته اند که ۶ بازی با نتیجه تساوی خاتمه یافته است. از ۶ بازی باقی مانده نیز ۴ برد سهم تراکتور و ۲ برد نیز سهم سایپا بوده است.

به هر حال تراکتورسازی روز ها و هفته های مهمی در پیش رو خواهد داشت. بازی های تعیین کننده در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و نیز دیدار های بسیار حساس در رقابت های لیگ برتر که می تواند در بهترین حالت باعث قهرمانی تراکتورسازی و یا در حالت مقابل، حتی باعث از دست رفتن سهمیه آسیایی این تیم برای فصل آینده نیز بشود. اختلاف امتیازی تراکتوسازی با تیم های پایین تر از خود سه، و از تیم صدرنشین نفت تهران نیز یک امتیاز می باشد. ۱۵ امتیاز باقی مانده می تواند جایگاه دوم فعلی تراکتور را به راحتی جا به جا کند و این هواداران تراکتورسازی خواهند بود که می توانند با حضور در ۳ دیدار خانگی و نیز دیدار مقابل استقلال در تهران، نقش تعیین کننده ای در کسب قهرمانی برای تیمشان داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :