سعید خانی با اشاره به شرایط رو به رشد تیمش از حضوری شایسته در لیگ برتر بسکتبال خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی  درباره شرایط تیمش در آستانه لیگ برتر، اظهار کرد: ما بازیکنان جوانی داریم که قصد دارند در این فصل خودنمایی کنند. نسبت به سال قبل نفرات بهتری در اختیار داریم اما جوان هستند و نیاز به توجه بیشتری دارند. در کنار این مساله برخی بازیکنانمان آسیب‌هایی دارند که باعث شده هنوز با تمام توان در اختیار تیم نباشند. در این مدت تمرین‌های خوبی انجام داده‌ایم و سعی کرده‌ایم به هماهنگی مورد نظر برسیم. به نظرم آن بخش از تیم که هنوز به نقطه ایده‌آل نرسیده در روند مسابقات به شرایط مورد نظرمان نزدیک می‌شود.

خانی در پاسخ به این سوال که جذب چند ملی‌پوش جوان بسکتبال چقدر می‌تواند در عملکرد این تیم تاثیر بگذارد؟ بیان کرد: ما چند بازیکن از تیم ملی جوانان در اختیار داریم که مطمئنا تاثیرشان در تیم زیاد است. آنها چند سال با هم بوده‌اند و از بسکتبال هم شناخت دارند و در این مدت هم خوب کار کرده‌اند. فقط صالح فروتن چون کمی آسیب دیدگی دارد کمتر فشار می‌آورد تا سلامتی کامل بدست بیاورد. به نظر من مشکل اصلی تیم ما زیر سبد است دقیقا همان جایی که تیم‌های حریف از بازیکنان خارجی استفاده می‌کنند.

وی افزود: شرایط ما به گونه‌ای است که باید از نیروی جوان و ایرانی استفاده کنیم و هدف این است که از تمام پتانسیلمان برای نمایش بسکتبالی زیبا استفاده کنیم. ما در پست پنج حسین رحمتی را داریم که بیشتر یک بازیکن پست چهار است. در کنار او نیز حسام عبداللهی برای ما به میدان خواهد رفت که بازیکن خوبی است اما تجربه حضور در لیگ برتر را ندارد.

سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی با اشاره به هدف تیمش بیان کرد: سعی ما بر این است که تیمی خوب و شایسته روانه رقابت‌های لیگ برتر کنیم و بازی‌هایی قابل قبول به نمایش بگذاریم. با توجه به نیروی جوانی که در اختیار داریم می‌توانیم برابر همه حریفان به خوبی مبارزه کنیم. پتانسیل بالای این تیم اجازه نمی‌دهد حریفان کار آسانی برابر ما داشته باشند و باید بگویم که نیروی زمینی از پیش بازنده نیست.

خانی ادامه داد: بازیکنان ما جوان و با انگیزه هستند که این نقطه قوت آنهاست و از طرف دیگر تجربه کمشان می‌تواند نقطه ضعف باشد. البته ما در این مدت برنامه‌های زیادی داشته‌ایم تا بتوانیم تمام نقاط ضعف را از بین ببریم. تمرین‌هایی آموزشی برگزار کرده‌ایم و دیدارهایی تدارکاتی نیز داشته‌ایم. تیم جوان نیروی زمینی با اتکا به همین نیروی جوانی وارد لیگ برتر می‌شود و مطمئنا بسکتبال کشور در سال‌های آینده بیش از گذشته نام بازیکنان این تیم را خواهد شنید.

او در پایان  گفت: امیدوارم بتوانیم رقابت‌هایی خوب برگزار کنیم و بجنگیم. این که مبارزه کنیم برایمان ارزش بیشتری دارد. ما چند بازیکن خوب داریم اما جایگزین‌های آنها کم تجربه هستند و باید با این موضوع نیز کنار بیاییم. به نظرم با گذر چند مسابقه خیلی رشد خواهیم کرد و تیمی هماهنگ خواهیم شد. دیدار اول هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برابر شهرداری تبریز به میدان برویم. مطمئنا گام نخست برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.شایان ذکر است  لیگ برتر بسکتبال از پنجشنبه ۹۴٫۸٫۷  آغاز می‌شود و نیروی زمینی میزبان شهرداری تبریز است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :