به گزارش تبریزمن، تیم تراکتورسازی در اولین بازی خود در رقابت های لیگ برتر، عصر جمعه در دیداری حساس به مصاف نفت تهران خواهد رفت.

تونی الیویرا در کنفرانس خبری قبل از بازی با نفت، در جمع خبرنگاران به نکات قابل توجهی اشاره کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفته است: ما در آن زمانی که برای جذب بازیکن در اختیار داشتیم سعی کردیم که بهترین بازیکنان را انتخاب کنیم که کیفیت بازی تیم را بالا ببرند. ما امیدوار هستیم بازیکنان خارجی که امسال جذب کرده‌ایم جایگزین خوبی برای ادینیهو و سانتوس باشند. تغییرات اساسی در تیم انجام‌شده و بازیکنانی که داشتیم تا به اینجا عملکرد خوبی را داشته‌اند و بسیار مسئولیت‌پذیرتر شده‌اند. ما برای رسیدن به هدفمان تنها یک راه داریم و آن هم این است که با تلاش بی‌نهایت به هدفمان برسیم.

سرمربی پرتغالی تیم در بخش دیگری از سخنان خود گفته است: ما هفته قبل تیم خود را کامل کردیم و نیاز به زمان داریم تا به هماهنگی کامل برسیم ولی ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا بازیکنان را به شرایط ایده آل برسانیم و بتوانیم بازی های خوبی را نمایش دهیم.

IMG_6170 [1600x1200]

” هماهنگی ” دقیقا همان پاشنه آشیل تراکتورسازی در بازی های اول فصل خواهد بود. البته می توان اظهار کرد که این عدم هماهنگی در سایر تیم ها هم وجود دارد اما با کمی بررسی به این نقطه می رسیم که عدم هماهنگی در بین بازیکنان سرخپوشان آذربایجان کمی نگران کننده تر خواهد بود.

از بین بازیکنانی که توان حضور در ترکیب اصلی را دارند و به احتمال زیاد نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت، تنها در خط هافبک امکان همبازی شدن بازیکنان هماهنگ که در فصل پیش در کنار هم بودند، حضور دارد.

در نقطه اول، می توان به عدم هماهنگی دروازبان تیم با بازیکنان خط دفاع اشاره کرد. پست دروازبانی یکی از اصلی ترین و مهمترین پست هاست که باید در ضربات شروع مجدد و ضد حملات تیم حریف هماهنگی کاملی با مدافعان تیم داشته باشد. با این حال محمدرضا اخباری یا مهرداد طهماسبی هر کدام که در ترکیب تیم قرار بگیرند، بدون شک در بازی های ابتدایی با مدافعان دچار مشکل خواهند شد.

از طرف دیگر ضربات ایستگاهی، همانگونه تونی هم در کنفرانس خبری اشاره کرد، از نقاط قوت شاگردان علی منصوریان می باشد و باید دید تراکتورسازی چه راهبردی برای ناهماهنگی دروازبان و خط دفاعی تیم در پیش خواهد گرفت.

خود بازیکنان تراکتورسازی در خط دفاعی نیز چندان شناخت خوبی از همدیگر ندارند. در صورت استفاده از هر بازیکنی در برابر نفت، این عدم شناخت باز هم پابرجا خواهد بود. هماهنگ ترین ترکیب ممکن در خط دفاعی می تواند از ایران پوریان، خالد شفیعی، هانی هاشمی و سعید آقایی تشکیل شود که کاملا بعید است از این ترکیب در بازی های اصلی لیگ استفاده شود. ایرانپوریان تنها بازیکنی است که احتمال حضورش از بین این ۴ بازیکن در مقابل نفت وجود دارد و سه بازیکن دیگر به احتمال زیاد خلیل زاده، کاردوسو و رمزی خواهند بود که چند بازی با هماهنگی فاصله دارند.

دو هافبک میانی جدید هم که سینا عشوری و آگوستو می باشند، بیش از ۱۰ روز نیست که با یکدیگر آشنا شده اند و چالش سختی پیش روی آن ها خواهد بود.

با این حال در قسمت تهاجمی شاید کمی جای امیدواری باشد. سروش رفیعی و بختیار رحمانی با یکدیگر در فولاد همبازی بودند اما چند وقتی است که از شرایط مسابقه به دلیل مشکلات سربازی دور بوده اند. حمزه یونس نیز از بازیکنان تازه اضافه شده به ترکیب تیم می باشند.

این در حالی است که نفت تهران، اسکلت بندی اصلی خود را حفظ کرده و تنها بازیکنانی جدید و البته آماده را به ترکیب خود اضافه نموده است.

با این حال و روز، علی رغم کیفیت بالای بازیکنان حاضر در ترکیب تراکتورسازی، نباید بدون توجه به عدم هماهنگی آن ها، انتظار ارائه یک بازی خوب و زیبا را از آن ها داشت به خصوص که بازی در برابر شاگردان قدرتمند منصوریان، تردید ها را در خصوص نتیجه بازی نیز افزایش می دهد.

منصوریان نفت تهران (2)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :