به گزارش تبریزمن، تراکتورسازی تبریز که با پنج بر متوالی با سرمربی جدید خود تونی الیویرا پا به پای نفت صدرنشین به دنبال لغزش این تیم و حضور در صدر جدول بود، هفته بیست و پنجم و در یک بازی حساس مقابل سپاهان در حالی برد را با شکست عوض شده دید که نفت تهران هم مقابل فولاد پذیرای شکستی شده بود که می توانست سرخ پوشان تبریزی را راهی صدر جدول کند، اما یک اشتباه داوری تعیین کننده تراکتور را بدون امتیاز از اصفهان راهی تبریز کرد.

برخوردی که سعید آقایی مدافع تیم تراکتورسازی با لوسیانو پریرای مهاجم برزیلی تیم سپاهان در محوطه جریمه داشت، در حالی از سوی علیرضا فغانی پنالتی تشخیص داده شد که به هیچ عنوان خطایی از سوی بازیکن تراکتورسازی روی بازیکن سپاهان رخ نداده بود. همین تصمیم و پنالتی که تبدیل به گل شد در نهایت باعث از دست رفتن سه امتیازی شد که می توانست تراکتورسازی را به صدر جدول لیگ برتر برساند. در برنامه نود امشب نیز هدایت الله ممبینی کارشناس داوری تصمیم علیرضا فغانی را اشتباه دانسته و این پنالتی را نادرست عنوان نمود تا به خوبی اشتباه تاثیر گذار داور بازی مشخص و تراکتورسازی را یک متضرر بزرگ از این بازی حساس بدانیم.

هر اشتباه داوری در بازی های پایانی فصل برای تیم هایی که در کورس قهرمانی حضور دارند می تواند عاملی مرگبار محسوب شود و داوران بایستی با علم به این موضوع دقت بیشتری از خود به خرج دهند چرا که قهرمان نشدن یک تیم به خاطر یک اشتباه می تواند تا ابد یک ذهنیت منفی نسبت داوری ایجاد کند که چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است. عادل فردوسی پور مجری برنامه نود نیز با اشاره به این مساله اعلام کرد که این اشتباهات می تواند قهرمانی لیگ برتر را تحت الشعاع قرار دهد و هفته بیست و پنجم لیگ برتر تیمی چون تراکتورسازی کاملا اسیر این مساله شد.

به هر حال امیدواریم در روزهای پایانی لیگ برتر داوران با دقت بیشتری تصمیمات خود را اتخاذ نمایند تا هیچ حقی به ناحق پایمال نشود. تلاش هر تیمی از ابتدای فصل در نهایت به بازی های پایانی منتهی می شود و نتایج این بازی ها می تواند تاثیر مستقیم روی برنامه ریزی یک تیم در طول یک فصل داشته باشد. هرگونه تصمیم اشتباه و تاثیرگذار از سوی داوران همانند اتفاقی که در بازی سپاهان – تراکتورسازی رخ داد می تواند به راحتی تلاش یک تیم را در طول فصل زیرپا بگذارد و تیمی چون تراکتورسازی را که سال هاست به دنبال قهرمانی در لیگ است در آستانه این مهم از آن محروم نماید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :