به گزارش تبریزمن، دو تیم سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز روز یکشنبه ۲۳ فردوردین ماه از سری رقابت های هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال کشور و از ساعت ۱۷:۳۰ در شهر اصفهان به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود سپاهان خاتمه یافت.

دیدار تعیین کننده ای که کسب سه امتیاز آن می توانست با توجه به دیگر نتایجی که در بازی های حساس این هفته می تواند رقم بخورد، تکلیف قهرمانی و نیز تیم های حاضر در لیگ قهرمانان فصل آینده را نیز تا حد زیادی مشخص کند.

تیم تراکتورسازی علی رغم اینکه در این دیدار میهمان بود، اما حضور پرتعداد هوادارانش در ورزشگاه جو را کاملا به سود آن ها کرده و در اکثر دقایق بازی صدای تشویق تبریزی ها به گوش می رسید. در طرف مقابل اما سپاهانی ها استقبال خوبی از تیم شهر خود نداشته و بیشتر جایگاه اختصاص داده شده به هواداران سپاهان خالی بودند.

در دقایق ابتدایی بازی تیم سپاهان که در آخرین بازی خود نیز با دو گل مغلوب صبا شده بود، حملات زیادی را روی دروازه حامد لک ترتیب داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد. در مقابل نیز شاگردان تونی الیویرا چندین بار در ضد حملات و ضربات شروع مجدد دروازه سپاهان را تهدید کردند اما ضربات مهاجمان این تیم نتوانست قفل دروازه شهاب گردان را بشکند تا اینکه در دقایق پایانی نیمه اول بازی، لوسیانو ادینهو از غفلت مدافعان سپاهان استفاده کرد و پس از کنترل زیبای توپ ارسالی، آن را از میان پاهای شهاب گردان وارد دروازه سپاهان کرد تا هفدهمین گل خود را نیز در رقابت های لیگ برتر به ثمر رساند.

در دقایق آتی بازی در نیمه اول نیز اتفاق خاصی پیش نیامد و دیدار دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود تراکتورسازی خاتمه یافت.

با آغاز نیمه دوم حسین فرکی که چیزی برای از دست دادن نداشت، ترکیب خود را بیش از پیش هجومی کرده و با بازی ریسکی در پی گشودن قفل دروازه تراکتور بود.

سپاهانی ها علی رغم در اختیار داشتن مالکیت توپ توان ایجاد موقعیت های آن چنانی روی دروازه حامد لک را نداشتند تا اینکه داور این دیدار، علیرضا فغانی در دقیقه ۷۵ بازی و در صحنه ای مشکوک برخورد پریرا و سعید آقایی را پنالتی تشخیص داد تا مهاجم برزیلی با به ثمر رساندن گل تساوی، ۱۵ دقیقه ای بسیار حساس پیش روی دو تیم قرار دهد.

تونی الیویرا پس از پذیرش این گل، دست به تعویض زد تا شرایط بازی را تغییر دهد، اما این سپاهانی ها بودند که در دقیقه ۹۰ نتیجه حملات خود را دیدند و به وسیله ی رسول نویدکیا گل برتری خود را به ثمر رسانده و به جمع مدعیان بازگشتند. در ادامه و در ۵ دقیقه وقت های اضافی نیز همچنان حملات سپاهان ادامه داشت اما تراکتوری ها با چنگ و دندان از دروازه خود دفاع کرده و از پذیرش گل سوم مصون ماندند.

به این ترتیب تراکتورسازی ۴۷ امتیازی باقی ماند و از فرصتی که فولاد خوزستان با مغلوب کردن نفت تهران نصیب آن ها کرده بود، از دست دادند. حسین فرکی اما مزد ترکیب تهاجمی و بازی ریسکی خود را دید و دوباره به جمع مدعیان بازگشت.

ترکیب دو تیم:

سپاهان: شهاب گردان، وریا غفوری، عبدالله کرمی، محمدعلی احمدی، احسان حاج‌صفی، محرم نویدکیا(۵۸ رسول نویدکیا)، علی کریمی، فوزیل موسی‌اف، جواهیر سوکای(۶۰ حسین پاپی)، مهدی شریفی و لوسیانو پریرا
سرمربی: حسین فرکی

تراکتورسازی: حامد لک، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، محمد ایرانپوریان، حبیب گردانی، سانتوس، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، فرشاد احمدزاده، فرید کریمی و لوسیانو ادینیو (۸۸ محسن دلیر)
سرمربی: تونی اولیویرا

فغانی داور این دیدار در دقیقه ۴۳ بازی عبدالله کرمی از تیم سپاهان را با کارت زرد جریمه کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :