مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در جمع موسسین و مدیران باشگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: باشگاه‌ها نقطه اتصال بخش خصوصی با ورزش کشور هستند.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی در این نشست تصریح کرد: حضور بخش خصوصی در ورزش و افزایش مشارکت در توسعه ورزش در همه ابعاد هدف دولت و وزارت ورزش و جوانان بوده و باشگاه‌ها نقش کلیدی در این امر مهم دارند.

وی افزود: باشگاه‌ها با سرمایه‌گذاری مالی و اجرایی اهدافی را دنبال می‌کنند که ورزش استان به دنبال آن است و کمک حال و همسوی ورزش استان است و بایستی حمایت‌، هدایت و راهنمایی شوند.

وی جلب نظر باشگاه‌ها و تکریم آنها را مهمترین هدف کارشناسان دانست و افزود: هدایت صحیح‌، ارائه اطلاعات درست‌، راهنمایی موثر و ایجاد بستر و شرایط برای باشگاه‌ها بایستی مدنظر کارشناسان باشند.

نظمی برخورد با باشگاه‌های غیرمجاز را نیز مهمترین هدف اداره کل دانست و اظهار داشت‌: باشگاه‌های متخلف و بدون مجوز در مرحله اول بایستی اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص نحوه دریافت پروانه صورت پذیرد و در مراحل بعدی بایستی شدیدا برخورد و حتی تعطیل باید شوند چرا که این‌گونه باشگاه‌ها برای جوانان و جامعه بسیار مضر و آسیب‌رسان خواهند بود.

وی افزود‌: توجه به وضعیت باشگاه‌های ورزشی و نظارت و بازرسی بیشتر از این اماکن موجب می شود افراد بیشتری به ورزش علاقه نشان دهند و همین امر متضمن سلامت اقشار مختلف جامعه است.

وی به خطرات استفاده از مواد نیروزا و مکمل‌های غیرقانونی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیتی که شهروندان به سلامت خود می‌دهند نصب تبلیغات و پیامدهای هشدار دهنده در باشگاه‌های ورزشی، استفاده از این گونه مواد خطرناک را کاهش می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی بیان کرد: باشگاه‌ها به عنوان مکان‌های امن که باعث ایجاد شور و نشاط در افراد می‌شوند یکی از مهم‌ترین بخش‌های ورزش هستند از این رو باید نظارت لازم برنحوه عملکرد آنها انجام شود، چرا که به سلامتی مردم در اماکن ورزشی اهمیت می‌دهیم.

نظمی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، بازرسی از باشگاه‌های ورزشی به صورت مستمر و با قوت دنبال می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :