مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با انتقاد از بی توجهی باشگاه تراکتورسازی نسبت به پرداخت اجاره زمین چمن ورزشگاه یادگار امام(ره) گفت: باشگاه مذکور از این بابت از فصل گذشته لیگ برتر به این اداره کل بدهکار است و باید در اسرع وقت نسبت به پرداخت دیون خود اقدام کند.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی ر افزود: در حالی که قرارداد رسمی اجاره زمین چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) بین اداره کل ورزش و جوانان استان با باشگاه تراکتورسازی موجود است، این باشگاه از پرداخت بدهی های خود سر باز می زند که لازم است برای برخورداری از امکانات ورزشگاه در این رابطه اقدامات لازم را به انجام برساند.

به گفته وی، باشگاه تراکتورسازی تبریز هیچ ریالی از بابت میزبانی بازی های لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته به اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی پرداختی نداشته است.
نظمی با تاکید بر اینکه نگهداری ورزشگاه یادگار امام (ره) سالانه هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال نیاز دارد، اظهار کرد: این هزینه ها باید از سوی باشگاه هایی که زمین چمن را اجاره کرده اند، تامین و پرداخت شود، در حالی که به دلیل بی توجهی باشگاه تراکتورسازی، این هزینه ها از سوی اداره کل ورزش و جوانان تامین می شود.

وی ، از همکاری دو باشگاه ماشین سازی و گسترش فولاد تبریز در پرداخت هزینه های اجاره زمین چمن یادگار امام (ره)، قدردانی کرد و افزود: این دو باشگاه اجاره بازی هایی که در این ورزشگاه برگزار کرده اند را در فصل گذشته پرداخت کرده اند.

نظمی، با اشاره به اینکه باشگاه ها برای برگزاری هر بازی در لیگ برتر فصل جاری باید معادل ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان اجاره زمین به اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی پرداخت کنند، گفت: قرارداد هر سه باشگاه تراکتورسازی، ماشین سازی و گسترش فولاد در این رابطه منعقد شده است، که امیدواریم هر سه باشگاه به تعهدات خود عامل شوند.
وی، با بیان اینکه طبق مفاد قانونی اداره کل ورزش و جوانان به هیچ عنوان حق کمک به ورزش حرفه ای و قهرمانی را ندارند، یادآور شد: بر همین اساس در اختیار قرار دادن ورزشگاه ها تنها با اخذ اجاره بها از باشگاه ها میسر است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، رسیدگی به وضعیت عمومی ورزشگاه یادگار امام (ره) را منوط به پرداخت هزینه ها از سوی باشگاه ها دانست و اعلام کرد: اگر باشگاه در این زمینه با اداره کل ورزش و جوانان استان همکاری های لازم و کافی را داشته باشند، می توان نسبت به ترمیم بخش هایی از ورزشگاه و ایجاد امکانات وسیع تر اقدام کرد.

نظمی، با اشاره به صدمه ۲۵ هزار عدد صندلی ورزشگاه یادگار امام (ره) در جریان برگزاری بازی های لیگ برتر، اظهار کرد: هم اکنون به دلیل نبود این تعداد صندلی، تماشاگران مجبورند بازی ها را از روی سکوهای سیمانی مشاهده کنند و چون امکانات مالی دولت کفاف هزینه در این موارد را نمی دهد، باید باشگاه ها در این رابطه وارد عمل شده و با پرداخت به موقع هزینه ها و بدهی های خود، اداره ورزش و جوانان را در این مسیر یاری دهند.

وی، هزینه نصب تعداد ۲۵ هزار صندلی در ورزشگاه یادگار امام (ره) را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :