فرماندار تبریز بافت‌های ناکارآمد شهری و حاشیه نشینی را مهم‌ترین دغدغه مسئولان اجرایی این شهرستان عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر اظهار داشت: بافت حاشیه‌ای در بخش شمالی شهر حدود ۲۰۰ هزار حاشیه‌نشین را در خود جای‌داده و همچنین بافت فرسوده مرکزی شهری محلات قدیمی و کوچه‌های تنگ و ریزدانگی واحدهای مسکونی و عدم گسترش تأسیسات زیربنایی امدادرسانی در این مناطق را بسیار دشوار کرده است.

وی افزود: ضریب شهرنشینی ما حدود ۹۲ درصد است اما از آنجایی‌که روستاهای نزدیک تبریز مهاجرپذیر هستند به‌سرعت جمعیت روستایی در اطراف تبریز رو به ازدیاد است.

شهرتی‌فر اذعان داشت: در خود تبریز مسئله تأمین مسکن هزینه بالایی دارد و افرادی که می‌خواهند از شهرستان‌های اطراف و سایر استان‌ها به تبریز بیایند به‌اجبار یا به حاشیه شهر می‌روند و یا در روستاهای اطراف و در محل‌های ارزان‌قیمت ساکن می‌شوند این اتفاقات باعث می‌شود جمعیت روستاها به شکل بی‌رویه‌ای افزایش‌یافته و حاشیه‌نشینی در اطراف روستاها گسترش یابد.

فرماندار تبریز تأکید کرد: چاره حل مسائل این‌چنینی هم توسعه‌یافتگی متوازن است یعنی نمی‌شود در تبریز صنعت، کشاورزی، خدمات و تجارت توسعه یابد ولی در شهرستان‌های اقماری و حتی استان‌های هم‌جوار مشکلات پابرجا باشند. در این صورت هر قدر هم که در تبریز تقلا کنیم با مشکلات عدیده‌ای گریبان‌گیر خواهیم بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :