مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته هفت هزار و ۷۶۸ تخته قالی به متراژ ۳۶ هزار متر مربع بافتند.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی پیش از ظهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر افزود: ۹ هزار و ۲۸۴ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سطح استان قالی بافی می کنند و ارزش قالی های بافته شده در این مدت نیز بیش از ۳۲۴ میلیارد ریال بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همه مددجویان شاغل به بافت فرش با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه قالی بافان استان کارت مهارت دریافت کرده اند و برای ارتقای مهارت های آنان  آموزش های پایدارسازی و توسعه برگزار شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی در مورد نحوه اعطای تسهیلات به مددجویان قالی باف نیز یادآور شد: این مددجویان پس از آموزش و کسب مهارت و بر اساس متراژ قالی تسهیلات دریافت می کنند.

دشتی ایجاد اشتغال پایدار و هدایت مددجویان به سمت توانمند سازی را یکی از اهداف مهم کمیته امداد برشمرد و گفت: چهار هزار و ۴۸۲ نفر از مددجویان قالی باف تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :