مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت بانوان ایرانی در میادین ورزشی و مسابقات جهانی، گفت: بانوان ایرانی الگوی ورزشکاران مسلمان جهان هستند.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی روز پنجشنبه در جشنواره فرهنگی ورزشی و کارگاه آموزشی ویژه بانوان شاغل اظهار کرد: ورزشکاران زن ایرانی نشان دادند که مراعات شئونات اسلامی و دینی هیچ محدودیتی برای بانوان مسلمان در عرصه های ورزش قهرمانی ندارد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می دهند افزود: نشاط و سلامت این قشر تاثیر بسزایی در افزایش سطح سلامت جامعه دارد.
نظمی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی عده ای تصور می کردند که نقش بانوان در جامعه کمرنگ تر خواهد شد و این قشر نقشی در تحولات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه نخواهند داشت.

وی اظهار کرد: بانوان ایران اسلامی با حضور گسترده خود در تمامی عرصه ها و فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود به جهانیان نشان دادند که در جامعه اسلامی زنان نقش مهمی را در پویایی کشور عهده دار هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه کم تحرکی بانوان شاغل یکی از مسایل مهمی است که سلامت آنان را تحت شعاع قرار می دهد، تاکید کرد: این اداره کل با هماهنگی دستگاه ها و ادارات مختلف زمینه فعالیت های ورزشی را در سالن های ورزشی ادارات فراهم کرده است.

وی گفت: ضروری است بانوان از این فرصت به وجود آمده استفاده و نسبت به سلامتی خود توجه کنند تا از بروز مشکلات جسمی جلوگیری شود.
نظمی تاکید کرد: تلاش می کنیم امکانات لازم برای ورزش همگانی در بین بانوان شاغل و خانه دار را فراهم کنیم که این امر مستلزم توجه و فرهنگسازی ورزشی از سوی خود بانوان است.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این همایش گفت: بانوان شاغل بازوان کمکی و فعال جامعه هستند.
سهیلا امیری افزود: بهترین سرمایه هر انسان سلامتی است و زنان کارمند باید به سلامتی خود در کنار کار و فعالیت اجتماعی توجه کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه زنان شاغل توجه کمتری به سلامتی و انجام حرکات ورزشی دارند و این نیازمند فرهنگسازی است.

امیری گفت: نشستن طولانی مدت پشت میز و کم تحرکی در آینده موجب بروز بیماری های مختلفی در ناحیه کمر، گردن و بازو می شود که نیاز است حرکات ورزشی ویژه محیط کار هر دو ساعت یکبار انجام شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :