معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید برای بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم گفت : دولت یازدهم بیش از یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کرده است.

به گزارش تبریزمن،  مرتضی بانک روز چهارشنبه در همایش «تدبیر و امید – امید ملت» در فرهنگسرای خلیج فارس وحیدیه شهرستان شهریار در جمع فعالان سیاسی و اجتماعی افزود: طی هشت سال فعالیت دولت های نهم و دهم ۱۰۰ هزار فرصت شغلی به وجود آمد اما در طول سه سال، دولت تدبیر و امید توانسته یک میلیون فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی دستاوردهای اقتصادی دولت یازدهم در طول سه سال فعالیت را موفقیت آمیز توصیف کرد و گفت: نرخ تورم سالیانه در دولت گذشته بیش از ۴۴ درصد بود اما امروز به ۸٫۷ درصد کاهش یافته که این نرخ در سال های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بی نظیر است.

بانک ادامه داد : در چهارماهه ابتدایی سالجاری سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به ۱۰ میلیارد دلار برسد.

به گفته وی رشد اقتصادی چهارماه ابتدایی سال ۹۵ پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته که این میزان معادل ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در کشور است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از شایعه سازی مخالفان دولت در زمینه آمار اقتصادی گفت : برغم ادعای این عده، دولت تدبیر و امید موفق شده که هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی متوسط و کوچک را با حمایت های مالی خود فعال کند.

به گفته وی ، دولت در زمانی شروع به کار کرد که فشار تحریم ها و مشکلات اقتصادی زندگی مردم را مختل، فضا بسیار مخرب و به بن بست اقتصادی رسیده بودیم.

بانک با اشاره به خودکفایی ایران در تولید گندم گفت: در زمان شروع به کار دولت یازدهم گندم ذخیره شده در سیلوها تنها پاسخگوی نیاز ۱۸ روز کشور بود اما امروز به مدد تولید سالیانه ۱۳ میلیون تن گندم، ذخیره ۷۰۰ روز مصرف کل کشور را در سیلوها انبار کردیم.

* دولت یازدهم فضای تعامل در سیاست داخلی و خارجی را به وجود آورد

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به شرکت پرشور مردم در انتخابات سال ۹۲ و رای آنها به عقلانیت و تدبیر گفت: دولت یازدهم فضایی جدید برای تعامل در عرصه سیاست داخلی و خارجی به وجود آورد.

وی با اشاره به دستاوردهای اجرای برجام و توافق با غرب برای کشور افزود: عده ای توطئه کرده و مدعی شدند برجام ثمره ای برای کشور نداشت اما صادرات روزانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت به مدد اجرای برجام ممکن شد.

بانک ادامه داد: دولت یازدهم با عقلانیت، تدبیر و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در مذاکرات توانست معادله ظالمانه تحریم را علیه ملت ایران تغییر دهد.

به گفته وی شعار «انرژی هسته ای حق مسلم ماست» امروز با تدبیر و سیاست از حالت شعار خارج و چهره ای واقعی به خود گرفته است.

بانک تاکید کرد: امروز تمامی دنیا به حقانیت ایران در خصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای اذعان دارند.

وی یادآور شد: برخی از کشورهای همسایه از جمله عربستان و همچنین رژیم غاصب صهیونیستی با سنگ اندازی های بسیار در مسیر مذاکرات ایران با غرب خواهان عدم شکل گیری برجام بودند اما ایران قدرتمند در سایه وحدت، همدلی و با حفظ تمامی خطوط قرمز نظام توانست ریشه تحریم ها را بزند.

معاون کل سرپست نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: وظیفه امروز تمامی جناح ها و گروه های سیاسی حفظ وحدت و حمایت از دولت برای نیل به اهداف و حرکت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب است.

شهرستان شهریار با ۷۵۰ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :