بر اساس اطلاعاتی که از سوی کاربران منتشر شده است، می‌توانید در سیستم عامل iOS به نوعی آیفون یا آیپد مورد نظر را به کلی از کار متوقف کنید. اما این موضوع چگونه رخ می‌دهد؟

به گزارش تبریزمن، اگ‌های نرم‌افزاری همیشه وجود دارند، اما ممکن است بعضی از آن‌ها از نظر امنیتی و کاربردی، تهدید بزرگی برای دستگاه ما باشند. چندی پیش بود که متوجه شدیم در صورت برخورد با ارور ۵۳ در سیستم عامل iOS، دستگاه شما برای همیشه از کار متوقف می‌شود. اما اکنون یک ویدئو منتشر شده است که می‌توان از طریق راه ارائه شده در آن، آیفون را به صورت دائمی از کار متوقف کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در این ویدئو و البته گزارش بسیاری از کاربران دیگر، اگر تاریخ آیفون خود را به ۱ ژانویه سال ۱۹۷۰ تغییر بدهید و سپس دستگاه را مجدد راه اندازی کنید، با چیزی مواجه نمی‌شوید به جز یک تکه آجر! دستگاه شما کاملا متوقف می‌شود و دیگر کار نخواهد کرد. حتی با بازگرداندن آن از طریق سرویس آیتونز هم کاری از دست شما ساخته نیست.

به نظر می‌رسد دستگاه‌هایی که از این مشکل بهره می‌برند، آن دسته از محصولاتی هستند که از پردازنده‌های ۶۴ بیتی استفاده می‌کنند. بنابر این گوشی‌های آیفون ۵ به بالا و البته آیپد ایر، آیپد مینی ۲ و نسل ششم آیپاد تاچ در این دسته قرار می‌گیرند. اما اگر دستگاه شما جزو این دسته نیست، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

اما اگر به صورت دستی این کار را انجام ندهید، جایی برای نگرانی نیست. هنوز نمی‌دانیم دلیل این موضوع دقیقا چیست؛ اما انتظار می‌رود اپل این باگ نرم‌افزاری را در بروزرسانی بعدی خود رفع کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :