دبیر شورای شهر تبریز پیش از ظهر امروز در دیدار نوروزی خود با شهروندان و مسوولان، سال پربار و پربرکتی را آرزو نمود.


تبریزمن، سرویس شهری: رسول درسخوان در اولین گفتگوی خود در سال جدید ضمن تبریک حلول سال ۹۵ به تمام هموطنان عزیز به تبریزمن گفت:آنطور که رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری در پیام نوروزی خود تاکید کردند امسال باید به اقتصاد مردم توجه ویژه ای به عمل آید زیرا در حال حاضر مشکلات اقتصادی، اصلی ترین دغدغه کشور محسوب می گردد و امیدواریم با تدبیر دولت و همراهی سایر قوا، راهکاری برای حل مشکلات شهروندان اندیشیده شود مخصوصا در مقوله ایجاد اشتغال هم باید گام های جدی برداشته شود.

وی افزود:همه اینها میسر نمی شود مگر اینکه در جامعه ما تفکر، اندیشه و عقلانیت تقویت گردد، همچنین باید در سال جاری از تجارب کشورهای موفق بهره مند شد و لذا استفاده از پیشرفت های کشورهای توسعه یافته امری اجتناب ناپذیر است زیرا شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده و انشالله مردم، دولت و مدیریت شهری با جهت گیری های خود در راستای حرکت در مسیر توسعه تبریز، میزبان خوبی برای گردشگران خارجی باشند، تبریز باید جایگاه و هویت درخشان خود را بازیابد.

photo_2016-03-26_14-30-02
درسخوان در خصوص عملکرد سال گذشته شورای شهر تبریز هم تاکید کرد:تعامل و همدلی اعضای شورا در حد قابل قبولی افزایش یافت و در بحث تنظیم و تصویب بودجه سال ۹۵ برخلاف لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی، با قدرت و سرعت مناسب پیش رفته و در موعد مقرر مورد تایید قرار داد. همچنین سعی کردیم در موضوع تعرفه عوارض محلی، افزایش آنچنانی صورت نگیرد و لذا در مجموع، شورای شهر توانست وظیفه ذاتی خود را به انجام رساند.

دبیر شورای شهر تبریز در بخش دیگری از نخستین گفتگوی خود در سال جدید، به انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت:اعلام این رویداد، موضوع بسیار مهمی بود که در سال گذشته به وقوع پیوست و افتخار بزرگی برای شهر اولین ها محسوب می گردد اما اینکه آیا جهت گیری بودجه امسال متناسب با این امر بوده یا نه، فعلا آنطور که باید و شاید موردی حاصل نشده است اما به هر حال بودجه سال جاری نوشته شده و بر اساس آن عمل خواهد شد.

درسخوان اضافه کرد:البته در متمم های بودجه و اصلاحیه های آن باید به جهت گیری های مقوله گردشگری توجه ویژه ای شود، نکته ای که در این خصوص به نظر می رسد و مساله دولت و شوراهاست این است که اگر قیمت نفت افزایش یافته و درآمدهای شهرداری ها نیز افزایش یابد در آن صورت باید در بودجه، اصلاحیه ای در رابطه با اهداف سال گردشگری تبریز در نظر گرفته شده و مسیر بودجه بر روی این مقوله متمرکز گردد.

عضو هیات رییسه شورای کلان شهر تبریز در خصوص شایعاتی در مورد تخلف مالی تعدادی از اعضای شورای شهر نیز خاطرنشان کرد:این موارد باید از سوی نهادهای نظارتی پیگیری شود که البته فعالیت های آنها در این خصوص قابل تقدیر است و باید از دولت فعلی تشکر کرد زیرا احساس می شود برخورد جدی و قابل قبولی صورت می گیرد، لذا باید از پیش داوری خودداری نمود!

وی در پایان تاکید کرد:از آنجایی که جزییات این موارد در دست مان نیست نباید در این خصوص قضاوت نماییم زیرا در مجموع، برخورد نهادهای نظارتی در رابطه با پرونده های شوراها و شهرداری ها به ویژه در تبریز قاطعانه می باشد!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :