پروفسور عباس علوی، دارنده نشان تبریز و دانشمند نامی تبریزی در حوزه پزشکی هسته‌ای گفت: با ایمان و اعتقاد به دانشجویان پرشور و بااستعداد تبریزی، می‌توان به فتح بلندترین قله‌های علمی امیدوار بود.

به گزارش تبریزمن، پروفسور علوی پس از دریافت «نشان تبریز» از شهردار تبریز خاطرنشان کرد: این نشان ارزشمند را یک افتخار بی نظیر در کارنامه خود می‌دانم و خوشحالم  که امروز، با چنین فضای بی نظیری مواجه می‌شوم.

استاد دانشگاه پنسیلوانیا با اشاره به عشق و دلدادگی خود به شهر تبریز گفت: با وجود جدایی ۶۰ ساله از زادگاهم، علاقه به فرهنگ و هنر آذربایجان بخش ثابت زندگی است، در این سال‌ها همواره، صبح خود را با یاد تبریز آغاز می‌کنم، دل به موسیقی آذربایجان می‌سپارم و شیفته فرهنگ و  هنر آذربایجان هستم.

8o (13)

پروفسور علوی اضافه کرد: هوش و تلاش دانشجویان آذری، یک واقعیت انکارناپذیر است، بنابراین مصمم هستم که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری برخی مناسبات در قالب برنامه زمان بندی، داشته‌های خود را در اختیار این جوانان پرشور قرار دهم.

وی متذکر شد: هم‌اکنون وضعیت بخشهایی از سطح علمی و پزشکی ایران هنوز در قرن ۲۰ میلادی به سر می برَد؛ بنابراین باید سعی کنیم این سطح را به مقطع زمانی قرن حاضر برسانیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :