باید همواره با خردورزی پیش رفته و با بالا بردن آستانه تحمل، با منتقدان و رقیبان مدارا کنیم تا قانون‌گرایی الگوی مناسبی برای همه فعالان سیاسی و مدیریتی باشد.

خبرگزاری فارس: با بالا بردن آستانه تحمل، با منتقدان و رقیبان مدارا کنیم

به گزارش تبریزمن، رفع مسائل مختلف بین‌المللی را از آثار و نتایج توافق وین دانست و اظهار داشت: ورود به عرصه‌های ‌سیاسی منطقه از پیامدهای مثبت وین است که جای تدبر دارد و فرمانداران باید در هفته دولت عملکرد و دستاوردهای دولت را با وجود موانع و مشکلات متعدد به مردم تبیین کنند.

وی افزود: ورود به عرصه‌ای جدید در سطح جهانی که ظرفیت جمهوری اسلامی را با کارآمدی گفت‌و‌گو با مقوله‌ای به نام مذاکره بدون تهدید و ارعاب به دنیا شناساندند، از دیگر آثار مثبت توافق وین بوده و تحولات عرصه دیپلماسی یک فرصت تاریخی بی‌نظیر است که علاوه بر عبور از چالش‌های هسته‌ای، فضای جدیدی را در عرصه‌های اقتصادی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است.

استاد رحیمی، خلق فرصت‌ها را از دیگر دستاوردهای توافق وین اعلام کرد و گفت: مذاکرات، فرصت بی‌بدیلی برای افزایش منزلت بین‌المللی ایران در منطقه فراهم آورد تا معلوم شود تاثیرگذاری ایران بر سیاست‌های منطقه‌ای و معادلات بین‌المللی تا چه حد بالا است و آمریکا و حامیان اروپایی‌اش را در مخاصمات خاورمیانه دچار سردرگمی سازد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: وقتی رئیس جمهور در سازمان ملل، جهانی عاری از خشونت را تبلیغ و ترویج می‌کند و مفاهمه از طریق اجماع بر سر گفت‌و‌گو را بهترین راه صلح و ثبات معرفی می‌کند، ما نیز باید در داخل با همدیگر تعامل و گفت‌و‌گو کنیم تا بتوانیم مدافع حقوق اساسی مردم باشیم.

این مسئول، کاهش سایه جنگ در منطقه و سرازیر شدن منابع مالی به سمت کشور را از دیگر دستاوردهای توافق وین دانست و گفت: افزایش امید به زندگی، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی نتیجه این توافق است که باید در گسترش آن به جامعه و رشد اعتماد عمومی بکوشیم تا این انگیزه عمومی را برای همیشه در میان مردم زنده نگاه داریم.

وی یادآور شد: هر قدر اعتماد عمومی در جامعه افزایش یابد، به همان میزان فضای سیاسی و عملکرد سیاسی نیز توسعه یافته و منجر به ایجاد نشاط، مشارکت سیاسی و حس مسئولیت‌پذیری شهروندان می‌شود.

به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت پیش آمده و تعمیم فضای گفت‌و گو و مذاکره به عرصه‌های عمومی، اضافه کرد: باید همواره با خردورزی پیش رفته و با بالا بردن آستانه تحمل، با منتقدان و رقیبان مدارا کنیم تا قانون‌گرایی الگوی مناسبی برای همه فعالان سیاسی و مدیریتی باشد.

استاد رحیمی اصلی‌ترین وظیفه فرمانداران را ایجاد فضای منطقی گفت‌و‌گو در شهرستان‌ها برشمرد و افزود: لازم است فرمانداران با رفتارهای منطقی و خردورزی عرصه را برای حضور حداکثری افراد و گروه‌های مختلف در انتخابات فراهم کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :