فاز اول از خط یک متروی کلان شهر تبریز امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، نماینده ولی فقیه، استاندار،شهردار و مسئولین ارشد شهری مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش تبریز من، در آیین افتتاحیه این پروژه بزرگ که همزمان با هفتمین جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی در محل ایستگاه استاد شهریار برگزار گردید معاون عمرانی وزیر کشور، استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ولی فقیه در استان، شهردار و اعضای شورای شهر، تعدادی از نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از شهروندان تبریزی حضور داشتند و به صورت آزمایشی مسیر ۶ کیلومتری فاز اول را طی نمودند.

 

IMG_4079

همدلی و همزبانی در بین مردم و مسوولان آذربایجان شرقی وجود دارد

استاندار آذربایجان شرقی در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه در سایه هم دلی و تلاش مسوولان مختلف اجرایی تعداد ۸۸۳ پروژه عمرانی در شهرها و روستاهای استان مورد اجرا قرار می گیرند افزود: برای این حجم پروژه حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که ۵۰۰ مورد از آنها مربوط به روستاهاست.

اسماعیل جبارزاده   ادامه داد:امروزه وجود مترو یکی از نشانه های توسعه یافتگی شهرهای بزرگ دنیاست و تبریز نیز گام در این مسیر گذاشته است، اما نکته جالب توجه اختصاص اعتباری در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه در طول سنوات گذشته می باشد در حالی که در مدت زمان ۲ سال اخیر به اندازه تمام این سال ها اعتبار تخصیص یافته است که تحقق این مهم نیز در سایه تلاش های دولت تدبیر و امید و شهرداری کلان شهر تبریز می باشد.

وی اضافه کرد:سعی و کوشش مدیران و مردم قهرمان آذربایجان برای ارتقای جایگاه این خطه بی نظیر و مثال زدنی است.

 

IMG_4083

هر ۱۵ دقیقه یک قطار به ایستگاه می رسد

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز هم با ذکر این که برای شهر تبریز ۸۰ کیلومتر مسیر ریلی تعریف شده است گفت: نیمی از این مقدار در حال انجام می باشد تا از طریق راه اندازی کامل این پروژه حمل و نقل مدرن امتیازاتی همچون جلوگیری از آلودگی هوا، سرعت عمل و ایمنی سفرهای درون شهری و غیره عاید شهروندان گرامی گردد.

پشمینه آذر فاز اول متروی تبریز را تنها یک سوم مسافت خط یک عنوان کرد و افزود:تاکنون حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام خط اول مترو به همین مبلغ نیز نیاز داریم افزون بر آن مبلغ ۱۰ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال نیز برای کل خط یک اعتبار لازم است.

وی اضافه کرد:اکنون در هر ۱۵ دقیقه یک قطار به ایستگاه میرسد تا امر جابجایی شهروندان را به انجام رساند که در صورت افزایش تعداد رام ها به عدد ۶ مدت زمان انتظار به نصف خواهد رسید و اگر شرایط به همین منوال پیش رود آینده روشنی در خصوص راه اندازی سایر فازها وجود دارد.

 

IMG_4101

مدیریت واحد شهری، رمز موفقیت کلان شهرهای جهان است

شهردار تبریز رمز موفقیت امور شهری جهان را وجود مدیریت واحد شهری دانست و گفت:این امر در استان ما و خصوصا شهر تبریز در حال رشد بوده و با رعایت این اصل مهم موفق شده ایم کلان شهر تبریز را به یک کارگاه عمرانی تبدیل نماییم به طوری که طی سال گذشته حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و در سال جاری تا به امروز حدود یک هزار میلیارد تومان را صرف اجرای پروژه های مختلف شهری کرده ایم.

صادق نجفی در ادامه اظهارات خود به سفر هیات دولت تدبیر و امید به استان اشاره کرد که مبلغ ۵۱۷ میلیون دلار فاینانس را به پروژه متروی تبریز اختصاص دادند و اضافه کرد: این امر اهمیت طرح بزرگ مترو را نشان می دهد و لذا به مردم قول داده ایم تا هویت فرهنگی و تاریخی شهر تبریز را به آن برگردانیم که اجرای پروژه های مختلف شهری و احیای تاریخ آن بخشی از این پیمان است.

وی در پایان اظهارات خود افزود:علاوه بر اجرای پروژه تراموای شهری تبریز، حدود ۵۰ واگن تا پایان سال جاری به ناوگان ریلی این کلان شهر افزوده خواهد شد تا رضایت و رفاه شهروندان محقق گردد.

IMG_4121

صرفه جویی در وقت شهروندان از مزیت های بزرگ مترو می باشد

آیت الله محسن مجتهد شبستری نیز عدم آلودگی هوا و صرفه جویی در وقت شهروندان را دو خصیصه مهم مترو برشمرد و گفت:در اکثر کشورهای اروپایی و حتی آسیایی مشاهده می کنیم که با همت عالی و همگانی، رفاه حال مردم فراهم می گردد به طوری که مردم در کشورهایی همچون چین و ژاپن تنها ۵ یا ۶ ساعت استراحت داشته و مرتب به کار و تلاش مشغول هستند حال آنکه در کشور ما چنین نیست و استراحت های طولانی بر تلاش و اقتصاد مقاومتی سایه گسترانیده است، لذا باید با فرهنگ سازی های فراوان در این حوزه، توجه به تولید و صنعت و اقتصاد مدنظر همگان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اضافه کرد:مردم باید به وقت ارزشمند زندگی روزمره خود اهمیت داده و نهایت استفاده را به عمل آورند لذا مترو جهت رهایی از ترافیک های معابر شهری می تواند ثمربخش باشد.

 

IMG_4128

تبریز همواره مورد توجه جهانیان بوده است

وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری تبریز را مهد بزرگان و ادبا دانست و گفت: در عرصه صنعت و تولید هم این شهر پیشگام است به طوری که از دیرباز محل اتصال ایران و اروپا بوده و با نقش محوری خود در تبادلات تجاری همواره مورد توجه جهانیان است.

محمد فرهادی ادامه داد: مجموعه دولت تدبیر و امید قصد دارند جامعه به سطح مناسبی از رفاه و آسایش دست یابد به همین منظور در حوزه های بهداشت و درمان، صنعت، فن آوری و غیره اقداماتی صورت گرفته و برنامه مدونی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره بر این که امروزه باید ساختارهای کشور بر پایه علم تشکیل گردد افزود:استان آذربایجان شرقی نیز شرایط ایده الی دارد که می تواند با تلفیق علم و صنعت گام های بزرگی در راستای پیشرفت این منطقه برداشته و موجب آینده درخشان آن شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری اشتغال نسل جوان را دغدغه اصلی دولت برشمرد و اضافه کرد:از طریق بهره مندی از دانش مراکز آموزش عالی آذربایجان باید تولید و مونتاژ واگن های مترو در شهر صنعتی تبریز شتاب بیشتری بگیرد.

 

IMG_4124

مونتاژ واگن در تبریز یک فرصت مناسب برای رقابت صنعتی است

معاون عمرانی وزیر کشور هم در این مراسم گفت:برای شهرهای شیراز، تبریز و اصفهان هدف گذاری تولید واگن های مترو پیش بینی شده بود که موفقیت آمیز بوده است لذا در سال گذشته فاز اول متروی شیراز و امروز نیز فاز اول متروی تبریز و در آینده نزدیک نیز در اصفهان محقق گردیده است که امیدواریم بخش بزرگی از مشکلات ترافیک شهری کلان شهرهای کشور مرتفع گردد.

هوشنگ خندان دل با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای متروی تبریز هزینه شده است افزود:نیمی از این مبلغ اعتبار در دولت تدبیر و امید اختصاص یافته و خوشبختانه تدبیر مناسب دولت در این امر امیدبخش بوده است.

وی اضافه کرد:زمینه مونتاژ واگن های مورد نیاز متروی شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز در شهر صنعتی تبریز فرصت مناسبی است تا رقابت بین تولیدکنندگان بخش صنعت فراهم شده و کیفیت محصولات تولیدی ارتقا یابد.

در خاتمه اضافه می کنم شهروندان تبریزی و مسافران این کلان شهر می توانند از روز شنبه مسیر حدفاصل ایل گولی تا بلوار ۲۹ بهمن را از طریق مترو طی نمایند…

 

 


فروش اینترنتی بلیط برای روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور :

کنسرت موسیقی رضا صادقی در تبریز برگزار می شود

t546456456


 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :