استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه با تمام توان برای حل مشکلات واحدهای تولید استان می کوشیم، گفت: نظارت دقیقی بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی نیازمند وجود دارد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرک سرمایه گذاری خارجی و برگزاری نشست کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پیرو اقدامات مربوط به اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتیم که هر هفته از شهرک های صنعتی به همراه مسئولان مربوطه و دستگاه های اجرایی بازدید میدانی داشته باشیم و در عمل از واحدهایی که با مشکل مواجه هستند بازدید کنیم و مسئولان مشکلات را بشنوند و همان جا جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهیم.

وی افزود: امروز در شرکت شهرک سرمایه گذاری خارجی حضور یافتیم و از چند واحد تولیدی دیدار کردیم و با مسئولان آنها صحبت کردیم.

وی اضافه کرد: هر کدام از این واحدها متناسب با کار و تولیدشان مشکلاتی داشتند که طرح موضوع کردند و در همان جلسه تصمیمات لازم اخذ و جهت اجرا به یکایک دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

استاندار آذربایجان شرقی درباره روند اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل دار اظهار کرد: دولت در مجموع یک عددی را مصوب کرده و برای استان ها سهمیه ای تعیین کرده اند که بر اساس آن واحدهای متقاضی تسهیلات بانکی و نقدینگی در یک سامانه ای ثبت نام می کنند و در مرحله بعد از ثبت نام، کارگروهی این تقاضا ها را بررسی می کند که هر هفته یک تعداد از تقاضاها مورد بررسی قرار می گیرد.

جبارزاده افزو: امروز ۵۳ تقاضا مورد بررسی کمیته قرار گرفت که در ستاد اقتصاد مقاومتی هم تصویب و به بانک ها ی عامل ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بانک ها یک ماه فرصت دارند که تقاضاها را بر اساس وضعیت گذشته ، بدهی و شرایط هر کدام از واحدهای تولیدی متقاضی بررسی کرده و در عرض یک ماه نتیجه را اعلام بکنند تا بتوانیم وارد مرحله بعد یعنی اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی بشویم.

استاندار آذربایجان شرقی در مورد بحران زدایی از واحدهای تولیدی مشکل دار نیز خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی، اقدامات اورژانسی همان بحران زدایی است؛ در استان واحدهایی داریم که در شرایط بحرانی قرار دارند که خوشبختانه تعدادشان بسیار کم است، لذا اولویت کاری مدیریت اجرایی استان رسیدگی به مشکلات این واحدهاست.

وی ادامه اد: این واحدها مشکلات شان دو نوع است و از همه توان برای حل مشکلات آنها استفاده می کنیم.

وی تشریح کرد: خیلی نگران این واحدها نیستیم، اما بعضی از این واحدها مشکلات شان مربوط به تهران است، مثل واحدهایی که در لیست واگذاری اصل ۴۴ قرار گرفته اند؛ واحدهایی که در گذشته بر اساس اصل ۴۴ واگذار شده اند اما واگذاری خارج از استان صورت گرفته است که واحدهای بحرانی استان این نوع واحدها هستند و رسیدگی به وضعیت آنها در دستور کار است و ما در استان با تمام ظرفیت از مرکز پیگیر حل مشکلات این واحدها هستیم.

وی درباره نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات بعد از اعطای آن به واحدهای تولیدی نیازمند نیز گفت: در گذشته به واحدها تسهیلاتی داده شده است و اکنون نیز بدهی های معوق همان تسهیلات اعطایی است که در جای خود خرج نشده است، لذا ما به هر واحدی که تسهیلات می دهیم نظارت مستقیمی خواهیم داشت تا در جهت حل مشکلات واحد به کار گرفته شود.

استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: ما تسهیلات را یا برای حل مشکلات نقدینگی، افزایش تعداد کارگر و یا افزایش میزان تولید به واحدهای تولیدی نیازمند کمک اعطا می کنیم و از هر جنبه نیز بر آنها نظارت داریم و نباید تسهیلات اعطایی در جای من غیر حق و یا خارج از تولید به کار گرفته شود، زیرا نظارت بسیار دقیق و منظمی خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی امروز با همراهی مدیران نهادهای دولتی استان از شهرک سرمایه گذاری خارجی بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت و مشکلات دو واحد تولیدی قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :