به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حمایت از شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: علی‌رغم رکود قابل‌توجه سال گذشته، حمایت دولت تدبیر و امید از شوراهای اسلامی شهر و روستا چشمگیر بوده و قابل قیاس با گذشته نیست.

دکتر اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در نکوداشت روز شوراها با بیان این مطلب اظهار داشت: امروز، دغدغه ما حمایت تمام و کمال از شوراها و شهرداری‌های استان است.

وی با بیان این که بارها تاکید کرده‌ایم که از شهرداری تبریز و شهردار تلاشگر شهر تبریز، حمایت کامل داریم، متذکر شد: در دوسال اخیر، هیچ موردی نبوده که موضوعی از سوی شهردار محترم و شهرداری تبریز به استانداری ارجاع شود، و بدون پاسخ باقی بماند.

جبارزاده ادامه داد: بنای دولت تدبیر و امید، وحدت و همدلی است؛ این روند تعاملی، در خصوص  فرمانداری‌ها و شهرداری‌های دیگر شهرهای استان نیز حاکم است.

استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال، متذکر شد: علی‌رغم تاکیداتی که در اصل همدلی داریم، باید در مقابل دستگاه‌های نظارتی از قبیل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور پاسخگو باشیم.

وی با تاکید بر این که رد برخی از مصوبات شوراهای اسلامی شهر توسط فرمانداری‌ها، نباید به معنی مخالفت تلقی شود، تصریح کرد: چه بسا خود فرمانداران نیز با رد یک مصوبه خاص موافق نباشند؛ اما با توجه به لزوم مطابقت قوانین تصویب‌شده با چارچوب‌های قانونی،  ممکن است مصوبه ای از سوی فرمانداری‌ها مورد تایید واقع نشود.

استاندار اذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره اقدامات گسترده شهرداری در حوزه‌های اجرایی گفت: امروز نظافت و تمیزی شهر تبریز، زبان‌زد مسافران و گردشگران است؛ تلاش مسئولان بخش‌های تنظیف شهرداری تبریز -که معمولا کمتر از آن‌ها سخن به میان می‌آید- در رسیدن به این زیبایی و نظافت، قابل تقدیر است.

وی با تاکید دوباره بر این که امروز، شاهد همدلی و همزبانی در سطح استان هستیم، یادآور شد: نمونه بارز دستاوردهای این همدلی و همزبانی، را می‌توان در حرکت های  عمرانی شهرداری تبریز مشاهده کرد.

وی افزود: شهرداری تبریز سال گذشته پروژه‌هایی با ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان را تصویب، اجرا و افتتاح کرد؛ امسال نیز به گفته شهردار تبریز  پروزه‌هایی با ارزش ۲ هزار میلیارد تومان مورد توجه شهرداری تبریز قرار گرفته است.

جبارزاده تقارن آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با شوراهای اسلامی شهر و روستا، را فرصت مغتنمی دانست که می‌تواند به تحقق همدلی و همزبانی بین دو مجمموعه بینجامد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :