معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه با هر گونه آلودگی صوتی برخورد می‌شود، گفت: برخورد نیروی انتظامی استان با پخش موسیقی در ایام محرم به دو بخش “برخورد با هرگونه آلودگی صوتی” و “برخورد با موسیقی‌ها خلاف ایام سوگواری” خواهد بود و در این خصوص نیز بدون هیچ اغماضی اعمال قانون خواهد کرد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ علی اسمعیل‌پور با تاکید بر اینکه در سطح شهر با رانندگانی که اقدام به استفاده از موسیقی با صدای بیش از حد مجاز کنند، برخورد می‌کنیم، افزود: برخی از افراد به بهانه‌ی اینکه محتوای آهنگ موردنظر نوحه و یا مذهبی است، اقدام به آلودگی صوتی می‌کنند، در حالی که نیروی انتظامی در صورت مشاهده‌ی هرگونه آلودگی صوتی اعمال قانون خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه، برخورد ما تنها با رانندگان متخلف خواهد بود، افزود: در رابطه با هیئت‌های عزاداری که اقدام به استفاده از بلندگو می‌کنند نیز اداره کل تبلیغات اسلامی و همچنین شورای هماهنگی اداره تبلیغات، وظیفه‌ی رسیدگی دارند که در این راستا جلساتی نیز با هیئت‌های عزاداری برگزار کرده‌اند.

سرهنگ اسمعیل‌پور در این خصوص یادآور شد: اداره کل تبلیغات اسلامی با اعزام مبلغان به هیئت‌های مذهبی نیز در راستای عزاداری اصولی و مناسب با نهضت حسینی قدم برداشته است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت حال عمومی جامعه در ایام سوگواری امام حسین(ع) بیان کرد: در برگزاری مراسمات عزاداری توجه به وضعیت تمامی افراد جامعه مهم است، چراکه تمامی افراد از لحاظ جسمانی در شرایط مساعدی قرار نداشته و بسیاری از بیماران و سالمندان در خانه‌ها استراحت می‌کنند.

وی تشریح کرد: با توجه به اینکه برقراری امنیت جامعه بر عهده‌ی نیروی انتظامی است، از این رو از مردم عزادار تقاضا داریم که در خودروهایشان تحت هیچ شرایطی آلودگی صوتی ایجاد نکرده و امام حسین(ع) پسندانه عزاداری کنند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان با تاکید بر اینکه با موسیقی‌هایی که حرمت محرم را نگه نمی‌دارند نیز برخورد می‌کنیم،‌ گفت: با افرادی که اقدام به استفاده از موسیقی‌های خلاف با ایام سوگواری محرم با صدای بلند کنند، برخورد کرده و ضمن اینکه به علت آلودگی صوتی اعمال قانون می‌شوند، به علت هتک حرمت محرم نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی با ابراز خرسندی از توجه مردم استان به حفظ حرمت محرم نیز تشریح کرد: تاکنون در استان ما با چنین حرمت شکنی مشاهده نشده و خوشبختانه مردم در این خصوص بسیار خوب عمل کرده‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :