مشاور وزیر علوم مالزی با اشاره به علاقمندی همکاری قطب فناوری مالزی با منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز گفت: با ایجاد تعامل و همکاری تبریز را به شهر هوشمند و باغ شهر علم و فناوری تبدیل می کنیم.

به گزارش تبریزمن، ‘وانگ وای سانگ ‘ روز شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: تحت تاثیر آبادی و توسعه تبریز قرار گرفته ام و مطمئن هستم همکاری خوبی برای تبدیل کردن این شهر به بهترین شهر فناورانه خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه مالزی دارای ۳۰ میلیون جمعیت است، ادامه داد: هدف اصلی قطب فناوری مالزی ایجاد مرکز جهانی نوآوری است و در این راستا با کشورهای متعدد در ارتباط و همکاری هستیم.

سانگ با اشاره به اینکه روش کاری ما تاسیس مراکز تحقیقاتی در کشورهای مختلف است، گفت: در ایران نیز هدف و برنامه ما تاسیس چندین موسسه است تا مشکلات ایران به صورت جهانی مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: مشتاق به فعالیت در حوزه های مختلف همچون تضمین سلامت غذایی، انتقال تکنولوژی در زمینه آب، انرژی های پاک، تصفیه آب ، بازیافت پسماندها و حفاظت از محیط زیست، نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژی هستیم.

مشاور وزیر علوم مالزی اظهار کرد: آماده همکاری برای تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذار برای انجام پروژه های آذربایجان شرقی هستیم.

مشاور وزیر علوم مالزی برای شرگت در چهارمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو ربع رشیدی در تبریز به سر می برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :