مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری کشور ایجاد اشتغال از طریق گردشگری را موجب کاهش بسیاری از کمبودهای اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت:گردشگری برای دنیای امروز یک صنعت پیشروست و کشورهایی که در این حوزه موفق عمل کرده اند سود سرشاری را کسب نموده و در امر اشتغال زایی گام های موثری برداشته اند.

به گزارش تبریز من، جلال تاجیک که در همایش معرفی طرح اجرایی منطقه نمونه گردشگری شانلی در تبریز سخن می گفت ادامه داد:کشور آمریکا سالانه ۸۰ میلیارد دلار از این صنعت درآمد کسب می کند و فرانسه و اسپانیا در رده های بعدی قرار دارند، زیرا بین پیشرفت و گردشگری یک تناسب وجود دارد به طوری که با ورود هر گردشگر به کشور ۵ فرصت شغلی ایجادمی گردد، وی کمک دولت به زیرساخت های این مناطق را ۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

فرزین حق پرست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی درخصوص مکان یابی و معماری محل های سرمایه گذاری گفت:جزیره شانلی از بین ۴۷ منطقه نمونه گردشگری استان بسیار موفق بوده و آماده احداث می باشد. اجرای آن از بعد دسترسی در سطح شمال غرب کشور منحصر به فرد می باشد و از زوایای مختلف تخصصی بدون ایراد است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه باید خود را آماده پذیرش شرایط جدید نماییم افزود:با توجه به موفقیت های هسته ای و طی دوران پساتحریم، در ماه های آینده دوران رکود به تدریج رخت خواهد بست و اقتصاد کشورمان رونق می گیرد لذا با حضور گردشگران داخلی و خارجی در استان، صنعت سودآور توریسم درآمد سرانه را افزایش داده و زمینه برای توسعه سایر بخش ها فراهم خواهد شد.

در این همایش بهزاد عبداللهیان سرمایه گذار منطقه نمونه گردشگری جزیره شانلی وجود استان های بزرگ همجوار و کشورهای همسایه را باعث گسترش صنعت گردشگری منطقه دانست و استارت شروع عملیات اجرایی این پروژه عظیم را اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :