بازیکنان فصل گذشته صبای قم هنوز مطالبات خود را دریافت نکردند و از بازیکنان جدید کمتر پول گرفتند.

به گزارش تبریزمن، باشگاه صبای قم فصل گذشته با مشکلات مالی زیادی مواجه بود و به همین دلیل نتوانست مطالبات بازیکنان را به طور کامل پرداخت کند. مسئولان گذشته صبا در ابتدای فصل ۹۴-۹۳ حدود ۶۳ درصد از مطالبات لیگ سیزدهم بازیکنان را پرداخت کردند و در همان ابتدا ۲۰ درصد از قراردادها را به بازیکنان دادند اما تا پایان فصل نتوانستند بیش از ۱۷ درصد پرداختی داشته باشند.

به همین دلیل استاندار قم که رئیس مجمع عمومی باشگاه صبا محسوب می‌شود تصمیم گرفت این باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کند. با خصوصی شدن باشگاه صبا و البته حضور علی دایی انتظار می‌رفت طلب ۶۳ درصدی بازیکنان پرداخت شود اما موسوی که از او به عنوان مالک صبا نام برده می‌شود با گذشت ۶ هفته از لیگ هنوز مطالبات فصل گذشته بازیکنان را پرداخت نکرده است.

از سوی دیگر در این فصل ۲۰ درصد از قرارداد بازیکنان جدید پرداخت شده اما بازیکنان فصل گذشته که مطالباتشان را هم نگرفتند بیش از ۱۵ درصد دریافتی نداشتند تا بازیکنان قدیمی نگرانی بیشتری در خصوص وضعیت مالی باشگاهشان داشته باشند.

علاوه بر این موارد هیچ پاداشی از سوی مدیران باشگاه صبا بابت نتایج این فصل داده نشده است تا این تیم که خصوصی شده وضعیت متفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته باشد.

مشکلات مالی باشگاه صبا موجب شد یکی، دو هفته مانده به شروع لیگ پانزدهم استاندار جدید قم تیم را به موسوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس که یکی از دوستانش هم بود واگذار کند اما در حال حاضر مالکیت این باشگاه رسما به موسوی واگذار نشده است. مشخص نیست مدیران استان قم تمایل به واگذاری ۱۰۰درصدی ندارند یا سختی‌های خصوصی سازی باشگاه‌ها مانع از انجام این کار تاکنون شده است ولی هرچه هست موسوی هنوز نپذیرفته حتی ۱درصد از طلب‌های سال گذشته را پرداخت کند.

از طرف دیگر هنوز هیئت مدیره باشگاه صبا شکل نگرفته و مشخص نیست چه افرادی عضو آن خواهند بود اما شنیده می‌شود سه نفر را موسوی انتخاب می‌کند و دو نفر دیگر با نظر استاندار قم باشد. کسانی که در حال حاضر باشگاه صبا را اداره می‌کنند قصد دارند اشخاصی را در هیئت مدیره انتخاب کنند که آورده مالی داشته باشند و همین موضوع باعث شده انتخاب اعضای هیئت مدیره تاکنون به تعویض بیافتد.

به طبع وقتی هیئت مدیره‌ای نباشد مدیرعامل جدید نیز مشخص نیست و در حال حاضر فقط کشوری‌فرد در سرپرستی باشگاه صبا قرار دارد.

سرخ پوشان تراکتورسازی یکشنبه ۲۹ شهریور ۹۴ در یک هشتم جام حذفی، میهمان صبای قم می باشد. سرمربی این تیم علی دایی بوده که در مرحله قبل تیمش توانست با نتیجه دو بر یک مقابل نیروی زمینی به پیروزی برسد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :