یاد روز هایی که علی کریمی به یکی از مسئولان شهری گفته بود “تراکتورسازی به صدقه شما نیازی ندارد” بخیر!

به گزارش تبریزمن، فوتبال ایران در روزهایی قرار دارد که اکثر باشگاه های لیگ برتری با مشکلات اقتصادی مواجه شده اند. در این میان اما برخی باشگاه ها اوضاع وخیم تری نسبت به سایرین دارند.

یکی از این باشگاه ها نیز تراکتورسازی است. تیمی که با شنیدن نامش بیش از هر چیز یاد هوادارانش می افتیم. هوادارانی پرشور که حاضرند برای موفقیت تیمشان از هر نیازی بگذرند. این هواداران به عنوان پشتوانه های تراکتورسازی، در سال های اخیر بارها مورد تحسین قرار گرفتند و کیست که نداند تراکتورسازی بدون هوادارانش هیچ است.

تراکتورسازی

به جرات می توان گفت تراکتورسازی بعد از صعود مجدد به لیگ برتر در هیچ کدام از سال های حضورش اینقدر درگیر مسائل مالی نبوده است. شاید بتوان گفت از روزی که سعید عباسی به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شد، مشکلات مالی بیش از پیش نمود پیدا کرد و دلیل آن هم نبود اسپانسرهای کافی و البته عدم تزریق پول از منابع مالی که باشگاه به عنوان زیر مجموعه آنها فعالیت می کند.

خیلی ها مقصر اصلی ناکامی های تراکتورسازی در تامین منابع مالی را سعید عباسی می دانند، او بار ها در برنامه های مختلف از کافی و حرفه ای بودن امکانات و ابزار های باشگاه تراکتورسازی برای موفقیت در لیگ برتر سخن گفته است اما رفته رفته مشخص می شود که اینگونه نیست و مشکلات کم کم نمود پیدا می کنند.

در این باره مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی برای رفع مشکلات مالی اقداماتی کرده است اما منابع مالی جذب شده در حدی نیست که کفاف پرداخت تمام بدهی های معوق اعضای تیم را بدهد. همین مساله سبب شده تا مطابق شنیده ها بازیکنان تراکتورسازی از قرارداد فصل جاری خود مبلغ چندانی را دریافت نکنند و تنها پرداختی باشگاه به آنها درصدی از مطالبات فصل گذشته باشد.

سعید عباسی

سکوت بازیکنان تیم تراکتورسازی هم درباره مشکلات مالی در نوع خود تحسین برانگیز است. سرخپوشان تاکنون مصاحبه تندی علیه مدیریت باشگاه درباره مسائل مالی انجام نداده اند و هر صحبتی انجام شده دلسوزی برای حل مشکلات بوده است. باید دید ظرف روزهای آینده مدیران باشگاه چه اقدامی در راستای حل مسائل اقتصادی انجام می دهند که چه بسا اگر اینطور نشود، در آینده ای نزدیک تراکتورسازی با مشکلات عدیده ای مواجه شود.

در این میان کمک هایی هم که از طرف سایر ارگان ها و نهاد ها به باشگاه تراکتورسازی صورت می گیرد، بعضا همراه با منت بوده و حواشی زیادی را پدید می آورد. وای به حال تراکتور که با پتانسیل عظیمی از هواداران خود نمی تواند با جذب منابع مالی مشکلات خود را حل کند و نیازمند صدقه این و آن است. یاد روزهایی که علی کریمی به یکی از مدیران شهر گفته بود که ” تراکتورسازی نیازی به صدقه شما ندارد ” بخیر!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :