آبی پوشان تبریز علی رغم عملکرد پرسروصدایی که در فصل نقل و انتقالات داشته اند، هنوز نتوانسته اند به آمادگی و هماهنگی کامل دست پیدا کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: گسترش فولاد تبریز یکی از قابل احترام ترین تیم های فوتبال کشور است که در فصول اخیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی توانسته خود را در بین تیم های لیگ برتری نگه داشته و هر فصل روند صعودی به خود بگیرد.

این فصل اما این روند صعودی در فصل نقل و انتقالات و پیش فصل شتاب بیشتری به خود گرفت، مدیران باشگاه با جذب بازیکنان صاحب نامی چون محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا و فرناندو دخسوس در هر سه پست دفاع، هافبک و حمله پیشرفت قابل توجهی را برای خود، حداقل روی کاغد، ایجاد کردند.

با این وجود در حال حاضر که ۴ هفته از آغاز رقابت های لیگ برتر گذشته، این تیم موفق نشده آنطور که باید و شاید نتیجه گیری خوبی داشته باشد. هر چند که هنوز زود است در خصوص عملکرد یک باشگاه در لیگ صحبت کرد و ۲۶ بازی دیگر در پیش است.

گسترش فولاد در هفته اول به مصاف پیکان رفت، تیمی که تازه به لیگ برتر صعود کرده و با سونامی تغییر بازیکنان مواجه شده بود که نتیجه آن هم عدم هماهنگی و آمادگی در این تیم بود، با این حال گسترش موفق نشد در خانه مقابل این تیم به گل رسیده و سه امتیاز را از آن خود کند.

در هفته دوم، رقیب همشهری، ماشین سازی حریف شاگردان کمالوند بودند که اتفاقا تا زمانی که هر یازده بازیکن را در ترکیب داشتند، بسیار به پیروزی نزدیک بودند اما با اخراج بازیکن خود، جریان بازی را با گسترش فولاد سپردند، تیمی که باز هم در گلزنی ناموفق بود و در نهایت به یک امتیاز بازی بسنده کرد.

در هفته سوم، پرسپولیس قدرتمند و هماهنگ، نائب قهرمان فصل گذشته و از مدعیان اصلی قهرمانی در فصل جاری، مقابل آبی های تبریز صف آرایی کردند و موفق شدند در حالی که میهمان بودند، با گلی که دخسوس هم در آن اندکی مقصر بود، سه امتیازی شیرین به دست آورد.

به این ترتیب کمالوند و شاگردانش موفق نشدند از سه بازی ابتدایی لیگ، که اتفاقا همگی هم خانگی بودند، به بردی دست پیدا کنند و تنها موفق به کسب دو امتیاز از ۹ امتیاز ممکن شدند، بدون اینکه گلی به ثمر رسانند.

IMG_3325

تا اینکه در هفته چهارم این طلسم گل نزدن شکسته شدن و لوسیانو پریرا توانست با ضربه سر زیبای خود، اولین گل فصل تیمش را وارد دروازه شاگردان یحیی گل محمدی در تیم ذوب آهن کند. با این حال ذوبی ها هم تیمی نبودند که به این راحتی در خانه نتیجه را واگذار کنند و در نیمه دوم با گل بنگستون بازی را به تساوی کشاندند.

بدین ترتیب در حال حاضر گسترش فولاد با کسب ۳ امتیاز از ۴ بازی، در رتبه سیزدهم جدول جای دارد، این در حالی است که تیم هایی چون استقلال تهران و فولاد خوزستان در رتبه هایی پایین تر از گسترش قرار دارند، اما با این حال انتظار بیشتری از نماینده فوتبال استان با توجه به بازی های خوب فصل گذشته و خرید های پرسروصدای فصل جاری می رفت.

سه امتیاز در ۴ بازی، در ۴ سال اخیر بدترین عملکرد برای شاگردان کمالوند بوده و گسترش در فصول اخیر حداقل ۵ امتیاز را بدست آورده بود، به بیان دیگر، این فصل، بدترین شروعِ بهترین گسترشِ فصول اخیر بوده است.

بازیکنان تیم شایسته فوتبال آذربایجان هنوز نتواسته اند آنطور که باید و شاید به هماهنگی رسیده و همچون یک تیم بازی کنند، اما تعطیلات لیگ بهترین فرصت برای کمالوند می باشد تا این نقطه ضعف را تقویت کرده و به نفع باشگاه قدم بردارد، موضوعی که در عین حال، به ضرر تیم های آماده جدول مثل پرسپولیس و تراکتور می باشد. بنابراین هنوز می توان به گسترش فولاد امیدوار بود و تعطیلات لیگ بهترین فرصت برای بازگشت تیم به روزهای خوب و قرار گرفتن روی نوار پیروزی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :