معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با انتقاد شدید از بخشی‌نگری دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف، از توسعه نامتوازن و بدقواره شهری و روستایی ابراز ناخرسندی کرد و گفت: با وجود خدمات شایسته و قابل توجه ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در روستاهای استان متاسفانه خروجی و نتیجه مناسبی از این خدمات در روستاها و برخی شهرها دیده نمی‌شود.


به گزارش تبریزمن، مهندس محمدصادق پورمهدی در جمع اعضای شوراها و دهیاران شهرستان سراب، با بیان این که طی سال جاری بیش از ۸۸۰ میلیارد ریال به دهیاری‌های استان اعتبار تخصیص داده شده است، گفت: دولت با تمام توان برای عمران و آبادانی روستاها و توسعه مناطق مختلف تلاش می‌کند.

وی با طرح این پرسش که چرا با وجود این همه خدمت و فعالیت دستگاه‌های مختلف خدماتی در روستاها، اشتغال‌زایی و ماندگاری روستاییان در سرزمین آبا و اجدادی‌شان رشد نیافته، اظهار داشت: مرتب از خدمات مختلف و افتتاح‌ها و برنامه‌های عمرانی در روستاها صحبت می‌کنیم اما نمی‌توانیم آمار قابل قبولی از رسیدن به اهداف توسعه‌ای در روستاها داشته باشیم.

پورمهدی ابراز داشت: در ارزیابی عملکرد مدیران و دستگاه‌های اجرایی رسیدن به هدف توسعه و رشد متوازن روستاها مدنظر قرار خواهد گرفت.

معاون عمرانی استاندار بخشی‌نگری و عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌ای دولتی را مهم‌ترین مانع و آفت بر سر راه توسعه و رشد متوازن عنوان کرد و گفت: بخشی‌نگری دستگاه‌ها باعث توسعه نامتوازن و بدقواره روستاها و شهرها می‌شود.

وی تدوین سند توسعه‌ استان را اقدامی برای عمل به اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: این سند که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بومی هرمنطقه را مورد توجه قرار داده باید نقشه راه مدیران و دست‌اندرکاران اجرایی قرار گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :